iPhone

Apple, Yıldırımın Yerini Alabilecek Manyetik Konnektörü Patentler

Apple, tamamen portsuz bir iPhone’a geçmek yerine gelecekte Lightning bağlantı noktasını MacBook’larda görünen eski MagSafe teknolojisine benzer manyetik bir konektörle değiştirebilir.

Patent olarak Apple, geçen hafta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından Apple’a verilen ve tam da böyle bir konektörü tanımlayan yeni bir patenti tespit etti.

Patent 10,938,147, “çok sayıda yayla eğimli pim tertibatının doğrusal bir konfigürasyonu ile hizalanmış ve kontak yapısını karşılık gelen bir yuva konektörü ile temas halinde tutacak şekilde konfigüre edilmiş çok sayıda mıknatısı” ayrıntılı olarak açıklamaktadır.

Konektör, Lightning gibi hem şarj hem de veri aktarımı için kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak mıknatıslarla bağlıdır. Temasın kendisi, yandan yarım daire şeklinde olacak şekilde kesilmiş yatay bir silindir şeklindedir.

Birkaç yıldır fiziksel bir bağlantı kullanmayan bir iPhone hakkında söylentiler var (aslında bir site iPhone 13’ün portsuz bir sürümü olduğunu düşünüyor), ancak bu hem Apple hem de kullanıcılar için bir dizi soruna neden olur: kablosuz yalnızca şarj etme, kabloluya kıyasla hala verimsizdir ve üretimi çevre üzerinde iz bırakan yeni şarj cihazları gerektirir; sistemi geri yüklemek daha zordur; geliştiricilerin hataları yamaması daha zordur; ve bunun gibi.

İPhone 13 haber merkezimizde Apple’ın yaklaşan telefon geliştirmesiyle ilgili en son söylentileri yakalayın. Ya da geleceğin gelmesini bekleyemiyorsanız, bugün en iyi iPhone fırsatlarını toplayarak bir pazarlık yapın.

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...