iPhone

Apple İtiraf Ediyor iPhone 13 Eksikliği Muhtemel

Dün gece Apple, 26 Haziran 2021’de sona eren üç aylık mali sonuçlarını açıkladı ve haberler neredeyse aynı şekilde olumluydu – geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla gelir %36 ve kâr %93 arttı. Ama merhemde bir sinek vardı.

Trusted Reviews’daki Alan Martin’in hemen fark ettiği gibi, finans müdürü Luca Maestri, iPhone 13’ün (ve diğer Apple ürünlerinin) arzının önümüzdeki aylarda büyük olasılıkla kısıtlanacağına dair bombayı patlattı.

Maestri, yatırımcılara, “Eylül çeyreğinde arz kısıtlamalarının Haziran çeyreğinde yaşadığımızdan daha büyük olmasını bekliyoruz.” “Kısıtlamalar öncelikle iPhone ve iPad’i etkileyecek.”

iPhone 13’ün Eylül ayında duyurulması neredeyse kesin – bir analist belirli bir haftayı tahmin edecek kadar ileri gitti ve etkinliğin 14 Eylül’de gerçekleşeceğini öne sürdü – ve aynı ayda satışa çıkması çok muhtemel. Yeni iPhone telefonlarını karşılaması muhtemel olan muazzam talep göz önüne alındığında, arzın artık yetersiz kalacağını söylemek doğru olur.

Apple için garip görünebilir tahmin etmek Özellikle piyasaya sürülmesi tamamen öngörülebilir olan ve en az bir yıl önceden planlanmış olacak bir ürünle ilgili olarak eksiklikler. Şirket, malzemelerin yetersiz kalacağını biliyorsa, neden daha fazla sipariş vermiyorsunuz? Örneğin, tedarik zincirindeki kaynakların, geçen yıl yaklaşık 75 milyon adet olan siparişleri, tüm iPhone 13 ahizelerini mi yoksa sadece A15 yongalarını mı saydığınıza bağlı olarak 90 milyon veya 100 milyon birime çıkardığını söylediklerini duyduk. onların içinde.

Ancak gerçek şu ki, bir yıldan fazla bir süredir küresel bir çip sıkıntısı var ve Apple’ın herkesten daha az acı çektiği anlaşılsa da, tamamen muaf değil. Şirketin tedarik zinciri ne kadar geniş ve iyi organize edilmiş olursa olsun, yarı iletken kuraklığı sırasında başarabileceklerinin sınırları vardır.

Diğer yönü, elbette, Apple’ın kıtlıkların muhtemel olduğunu kabul ederek, coşkulu ön siparişleri ve genel lansman günü heyecanını teşvik etmesidir.

Düzenli olarak güncellenen iPhone 13 haber merkezimizi ziyaret ederek lansman öncesi heyecana katılın. Eylül ayına kadar beklemek istemiyorsanız veya sadece mevcut aralığı tercih ediyorsanız, en iyi iPhone fırsatlarını içeren bir topluluğa sahip olun.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-shortages-3807041/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...