mac

Apple Yeni Mac ve Apple Watch Modellerini Veritabanına Kaydetti

Kulağa imkansız gelse de, Ağustos ayındayız ve bu, Apple’ın önümüzdeki ay özel bir etkinlikte yeni nesil iPhone ve Apple Watch’u sunma olasılığının neredeyse %100 olduğu anlamına geliyor.

Durumun bu olduğuna dair daha fazla kanıta ihtiyacımız olursa, bir ürün veri tabanında bilinmeyen model numaralarına sahip yeni girişler şeklinde geldi. Ve bu girişler yalnızca yeni Apple Watch modellerini değil, aynı zamanda yeni Mac’leri de içeriyor.

iPhone 13 (en son iPhone 13 bilgileri ve söylentileri) bu yılın başında Avrasya Ekonomik Komisyonu’nda listelenmişti, ancak şimdi Fransız sitesi Consomac tarafından tespit edildiği gibi Apple cihazları için daha önce bilinmeyen model adlarından oluşan bir koleksiyon ortaya çıktı.

ECC veritabanı iki yeni Mac’i listeler: A2442 ve A2485. Elbette bunların şu anda hangi modeller olduğu sadece tahmin edilebilir ancak büyük ihtimalle yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini temsil ediyorlar.

EEC veritabanı ayrıca aşağıdakiler dahil altı yeni Apple Watch tanımlayıcısını listeler:

  • A2473
  • A2474
  • A2475
  • A2476
  • A2477
  • A2478

Bunlar muhtemelen yeniden tasarım ve yeni renkler içerdiği düşünülen Series 7’nin yeni Apple Watch modelleri olacak (yeni Apple Watch Series 7 hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.)

Geçen yıl Apple’ın neredeyse aynı anda daha fazla model numarası kaydettiğini belirtmekte fayda var: Geçen yıl sekiz giriş vardı: Apple Watch Series 6 için dördü: iki boyutta Apple Watch GPS ve Apple Watch GPS + Celluar ve dört model numarası Apple Watch SE’ye atanır. Hérmes ve Edition modelleri için model numaraları veritabanında görünmüyor çünkü Apple, Apple Watch’un bu varyasyonlarını Rusya’da ve Avrasya Ekonomik Komisyonu tarafından kapsanan komşu pazarlarda (Rusya, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Beyaz Rusya) satmıyor, bu nedenle üreticinin bunları bölge için kaydettirmesi gerekmez.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-mac-apple-watch-models-ecc-3807185/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...