Apple

Ocak 2022’de Gelen Yeni Apple Ürünleri

Bu Aralık, Apple sürümleri cephesinde, çoğu zaman olduğu gibi sessiz geçti (birkaç dikkate değer istisna dışında). Pek çok tüketici Noel alışverişine Aralık ayının başında başlamış ve hatta bitirmişken, teknoloji şirketlerinin yılın son ayında pek çok şey yayınlaması pek mantıklı değil.

Ancak yeni bir yılla birlikte yeni bir umut geliyor ve Apple’ın ürün borularını Ocak ayında açmaya başlaması için iyi bir şans var. Yakında piyasaya sürülmek üzere hazırlanan yeni iPhone, iPad, Mac, MacBook ve AirPod modelleri var ve şirket oldukça yakında piyasaya sürmeye başlayacak.

Geçmişteki davranışları göz önüne alındığında şüphemiz, Apple’ın tekrar Ocak ayında işleri sessiz tutunve büyük lansmanlarının çoğunu bir bahar etkinliği için saklayın – büyük olasılıkla Mart veya Nisan’da. Ancak, gerçekleşme olasılıkları ile birlikte olasılıkları aşağıda listeledik.

Bunlardan birini en son yaptığımızda tahminlerimize nasıl ulaştığımızı görmek için Aralık 2021 için yeni Apple ürünlerine ilişkin makalemize bakın.

Yeni bir Mac mini

Bu makalenin teması ve bir kereden fazla okuyacağınız bir cümle, “Belki şimdi, ama daha çok ilkbaharda.” Ve bir sonraki Mac mini için tahminimiz bu.

Yeni bir mini kesinlikle yolda ve Ekim ayında Apple’ın etkinliğinde diğer yeni Mac’lerin yanında görünmemesi, özellikle de profesyonel kullanıcılara daha fazla odaklanması beklendiği için sürpriz oldu. (Mevcut M1 mini’yi değiştirmek yerine, bir sonraki model daha güçlü bir alternatif olarak yanına oturacak.)

Ağustos ayının sonlarına doğru yazan, bilgili Bloomberg muhabiri Mark Gurman, yeni Mac mini’nin “önümüzdeki birkaç ay içinde” piyasaya sürüleceğini tahmin etti; Bahar.

Bu bir zamanlama meselesi: Profesyonel odaklı bir Mac mini’yi piyasaya sürmek için doğru an ne zaman? Apple’ın Mart/Nisan etkinliğinde konuşacak çok sayıda başka projesi varsa – örneğin iPad Air, MacBook (Air değil) ve AirPods Pro – o zaman desteleri biraz temizlemek için Ocak ayında Mac mini’yi piyasaya sürebilir.

Temel olarak söylediğimiz şey, kesinlikle bir şans olduğu. Yeni Mac mini hub’ımızla en son söylentileri takip edebilirsiniz.

Şans: 5/10

iPad Air (5. nesil)

2021’de iPad, iPad mini ve iPad Pro’nun yeni sürümleriyle iPad güncellemeleriyle şımartıldık. Ancak listede eksik olan bir isim, en son 2020’de güncellenen iPad Air’di. 2022 yılında biraz aşk için gecikti.

Bu muhtemelen olmayacak – kelimeleri biliyorsanız katılın – hem uygun bir etkinlikte daha fazla tanıtım nedeniyle hem de son iPad gösterimi hala nispeten yeni olduğu için Mart veya Nisan’daki bir bahar etkinliğine kadar: Hava böyle olsaydı Apple’ın Eylül ayında yeni iPad mini ve 10.2 inç iPad ile birlikte duyurmasını beklerdiniz.

Ancak, Mac mini gibi, yeni iPad Air’in Ocak ayında ortaya çıkma olasılığı Aralık ayına göre daha yüksek, bu nedenle iyimser olmak için bazı nedenler var. Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz? İstediğiniz tarayıcıyı düzenli olarak güncellenen yeni iPad Air kılavuzumuza yönlendirin.

Şans: 3.5/10

MacBook Air (veya sadece MacBook?)

Bu, Apple’ın büyük bir yeniden yapılanmaya doğru giden dizüstü bilgisayar serisi için önemli bir lansman.

Raporlara inanılırsa, Air, bir dizi canlı yeni renkler ve güçlü bir M2 işlemci ile kapsamlı bir şekilde yeniden tasarlanacak (karakteristik ‘kama’ şeklinin kaybı dahil) ve yalnızca MacBook olarak yeniden adlandırılacaktır. Samuel Nyberg’in Farklı Düşünme sütunumuzda tartıştığı gibi, daha ucuz MacBook Pro’yu oldukça anlamsız gösterecek.

Bunların hepsi 2022’nin ilk yarısında gerçekleşecek. Elbette, bunun böylesine önemli bir lansman olması, bir basın bülteninde gözden kaçma olasılığının daha düşük olduğu anlamına geliyor: Apple’ın bahar etkinliği veya Haziran’daki WWDC daha makul. pencereleri başlat. 2022 MacBook Air kılavuzumuzla en son söylentileri takip edin.

Şans: 3/10

AirPods Pro (2. nesil)

Apple’ın, bir yıl önce AirPods Max’te olduğu gibi, ikinci nesil AirPods Pro’nun lansmanını Aralık planlarına sıkıştırması için dışarıdan bir şans olduğunu düşündük. Uzun bir atış olmadı ve 2019 sonbaharı kadar uzun bir süre önce piyasaya sürülen popüler bir ürünün takibi için bekleme devam ediyor.

Noel komplikasyonları ortadan kalktığında, yeni AirPods Pro artık çok daha iyi bir bahis. Lansmanından bu yana gerçekten uzun zaman geçti ve onları daha ucuz ve çok daha yeni AirPods 3’ün gölgesinde bıraktı. Güncellenmeleri gerekiyor, hem de yakında.

Paramız baharda kaldı, ancak bunların bundan daha erken gelmesi için gerçek bir şans var. AirPods Pro (2022) haber merkezimizde en son söylentileri yakalayın.

Şans: 3/10

Daha büyük iMac (veya iMac Pro?)

iMac’i tek bir ürün olarak düşünmek cezbedici, ancak Apple iki farklı ürün satıyor: tüketiciler için daha ucuz modeller (şu anda bu, Nisan ayından itibaren 24 inç iMac anlamına geliyor) ve daha büyük ekranlı profesyonel odaklı modeller. Tüketici hattı güncel, ancak daha büyük modeller hala Intel çiplerine dayanıyor ve şiddetle güncellenmesi gerekiyor.

Şu anda daha büyük iMac 27 inç ekrana sahip, ancak bunun 30 inç ve hatta 32 inç’e çıkması bekleniyor. Ve Apple elbette M sınıfı işlemciler ekleyecektir – muhtemelen MacBook Pro’dan M1 Pro ve M1 Max yongaları. Bazı uzmanlar, daha büyük iMac modelinin artan gücünü yansıtmak için iMac Pro (bu adı hatırlıyor musunuz?) olarak yeniden markalanmasını bekliyor.

Bizim algımız, Apple’ın yeni daha büyük iMac’i veya en erken baharı duyurmak için yaza kadar bekleyeceği yönünde. Ocak ayı ifşası uzak bir ihtimal, korkarız. Bu önemli lansman hakkında daha fazla bilgiyi yeni iMac merkezimizde bulabilirsiniz.

Şans: 2/10

iPod touch (8. nesil)

Son birkaç tahmin makalemizde bahsettiğimiz gizemli iPod touch güncellemesi, olasılık ölçeğini düşürmeye devam ediyor.

Mayıs 2020’de, yeni bir dokunuşun geliştirilmekte olduğu ve 2021 sonbaharında piyasaya sürüleceği bildirilen raporları ele aldık. Olmadı, bu da söylentilerden şüphe etmemize neden oluyor, ancak iptal edilmek yerine ertelenmiş olabilir.

Şans: 2/10

Mac Pro

Geçen ay, herhangi bir Apple lansmanının özel bir etkinlik yerine basın açıklaması yoluyla gerçekleşeceğini açıkladık çünkü Aralık etkinlikleri neredeyse hiç duyulmamış. Orası sahip olmak Geçmişte birkaç Ocak etkinliği oldu – orijinal iPad Ocak 2010’da duyuruldu, düzenli okuyucular hatırlayacaktır – ancak bu yıl bir tane almamız pek olası değil.

Bu nedenle, Ocak ayında bir Mac Pro lansmanı fikrini çok inandırıcı bulmuyoruz; Bu listedeki birçok ürün makul bir şekilde basın bülteni ile piyasaya sürülebilir, ancak amiral gemisi Mac Pro değil. WWDC, böyle bir makine için güzel bir seçim, ancak bu Haziran’a kadar değil.

Biz beklerken, yeni Mac Pro söylenti derlememizde en son sızıntıları ve söylentileri öğrenin.

Şans: 1/10

iPhone SE3

2020’nin iPhone SE’sinin merakla beklenen devamı, 2022’nin ilk yarısına inecek ve en olası lansman penceresi bahar olacak. Birden fazla rapor Mart veya Nisan 2022’ye işaret etti.

Bu görünen programda bir değişiklik elbette mümkündür ve Aralık tahminlerimizde olasılığı 0,1’den yükselttik. Ancak Apple, iPhone planlarında her şeyden daha katı ve Ocak ayında piyasaya sürülmesi şok olur.

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Düzenli olarak güncellenen iPhone SE (2022) haber merkezimizi ziyaret edin.

Şans: 0,5/10

daha fazla okuma

Ocak ayını bu şekilde görüyoruz, ancak tahminlerimizin sıcak olup olmadığını görmek ve Şubat için tahminlerimizi okumak için ayın sonuna doğru tekrar kontrol edin. Bahar fırlatma penceresine doğru ilerlerken işler düzelmeye başlamalı.

Daha uzun vadeli spekülasyonlar için 2022’de çıkacak tüm yeni Apple ürünlerine ilişkin kılavuzumuzu okuyun.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-apple-products-january-2022-3811975/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...