ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, üretiminde Çin ağırlığını azaltma planları kapsamında, iPhone üretiminin bir bölümünü Hindistan’a kaydırabilir.

Yayınlanan habere göre

Apple Hindistan’a kaydırıyor Hindistan merkezli yayın grubu Economic Times’da Pazartesi günü yayınlanan habere göre, Apple’ın üst düzey yöneticileri bir süredir Hindistan hükümetinden yetkililer ile görüşüyorlar.

Habere göre, bu görüşmelerde Apple’ın Çin’deki üretiminin beste biri veya s% 20’sinin, önümüzdeki 5 sene içerisinde Hindistan’a kaydırılması konusu ele alınıyor. Bu üretimin 40 milyar dolarlık bir hacim yaratacağı hesaplanıyor.

hükümetindenKonuyla ilgili bilgi veren Hindistan hükümetinden, adı açıklanmayan bir yetkili, “Bizim beklentimiz, Apple’ın büyük çoğunluğu ihraç edilecek olan toplam 40 milyar dolarlık akıllı telefon üretimini Hindistan’a kaydırması yönünde” dedi.

Buna göre, Apple’ın Çin’deki tedarikçileri Foxconn ve Wistron’un üretim bağlantılı teşvik sistemi ile yaptığına benzer üretim birimlerini Hindistan’da açarak işletmesi bekleniyor.

Apple‘ın ABD genelindeki mağazalarının bir bölümünü bu hafta açması bekleniyor. CNBC’nin haberine göre, Apple’ın Idaho, South Carolina, Alabama, and Alaska’daki mağazaları, aynı anda içeri girecek müşteri sayısı sınırlandırılarak çalışmaya başlayacak.

%d blogcu bunu beğendi: