iPhone

iPhone 12 MagSafe Kalp Pillerini Etkileyebilir

Güncelleme: Bu ayın başlarında Heart Rhythm Journal tarafından yapılan bir araştırma, Apple’ın iPhone 12’sinin Magsafe modülüyle birlikte implante kalp pillerini ve defibrilatörleri etkileyebileceğini gösterdi (aşağıya bakın). Apple şimdi iPhone 12 için destek belgesinde bir güncelleme yayınladı. Ayrıntılar aşağıdadır.

Bir kalp pili veya bir ICD taktıysanız, kameranın ne kadar iyi olduğu ve para için iyi bir değer olup olmadığı dışında, yeni elektronikler seçerken bazı şeylere karşı dikkatli olmanız gerektiğinin farkında olabilirsiniz.

Dikkate alınması gereken önemli bir nokta, cihaza yerleştirilmiş mıknatısların gücüdür. Bunlar belirli bir sınırın üzerindeyse kalp pillerinin ve defibrilatörlerin işlevlerini etkileyebilirler.

Bu nedenle, bu tür hastaların iPhone 12’den kaçınması gerektiği görülüyor. Detroit’teki (ABD) Henry Ford Hastanesindeki araştırmacılar, bir hastanın göğsünün doğrudan sol tarafına yerleştirilen bir iPhone 12’nin implante Medtronic defibrilatörüne neden olduğu bir vakayı ortaya çıkardı. çalışmayı kes. İmplante edilen cihaz, iPhone siteden kaldırılır kaldırılmaz çalışmaya devam etti.

iPhone 12 kalp pili

Bu özel çalışma yalnızca sınırlı sayıda cihaz kombinasyonuna sahip tek bir vaka gözlemledi – bu nedenle bu, “iPhone 12 etkileşimi” konusundaki bilimsel araştırmanın yalnızca başlangıcıdır.

Güncelleme 25 Ocak 2021: Apple şimdi iPhone 12 için bir destek belgesi yayınladı ve yeni paragrafta iPhone’un bir implanttan en az 15 santimetre veya kablosuz olarak şarj ediliyorsa 30 santimetre uzakta tutulması gerektiğini açıkladı. Apple, ek mıknatıslara rağmen 2020’nin sonundan itibaren iPhone’ların diğer modellerden daha fazla tehlike oluşturmadığını söylüyor.

Apple, yukarıdaki güncellemeden önce destek belgelerinde, implantları olan hastaların iPhone’dan kaynaklanan parazit riskinin farkında olması gerektiğini kabul etmişti: “iPhone, mıknatısların yanı sıra elektromanyetik alanlar oluşturan bileşenler ve radyo öğeleri içerir. Bu mıknatıslar ve elektromanyetik alanlar kalp pilleri ve defibrilatörler gibi tıbbi cihazlarla etkileşime girebilir. “

Apple ayrıca şunları da belirtti: “Tüm iPhone 12 modelleri önceki iPhone modellerinden daha fazla mıknatıs içermesine rağmen, tıbbi cihazlarla daha önceki iPhone modellerine göre daha yüksek manyetik parazit riski beklenmiyor.”

Apple, bildiğimiz belgelerde, yerleşik mıknatısların manyetik alanı oluşturduğu gücü her iPhone modelinde belirtmez.

Charité Berlin’deki araştırmacılar, biraz daha geniş bir çalışmada, en azından Apple Watch’un bir iPhone (6) ile birlikte implante kalp pilleri ve defibrilatörlerle etkileşime girmediğini buldular.

Okuyun: Kalp atış hızınızı izlemek için Apple Watch nasıl kullanılır ve Apple Watch ile kandaki oksijen nasıl ölçülür.

Macwelt’ Karen Haslam tarafından tercüme.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-12-magsafe-pacemakers-3800343/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...