Apple

Apple, ‘Güçlü Kol Taktikleri’ İçin Ericsson’a Dava Açtı

İsveçli Ericsson firması, mobil ağlarda kullanılan teknolojiler üzerinde çok sayıda patente sahiptir – sözde FRAND (adil, makul ve ayrımcı olmayan) patentler, cep telefonları ve cep telefonuna bağlanan diğer cihazlar geliştirmek isteyen şirketlere lisanslanması gerekir. ağlar.

Şirketin Apple ile 2015’te müzakere edilen ve bu yılın sonunda sona erecek bir lisans anlaşması var; teknoloji devleri şartları yeniden müzakere etmeye çalışıyor. Ama işler iyi gitmiyor.

Altı yıl önce, iki şirket müzakereler hiçbir yere varmadığı için birbirlerine dava açtılar ve şimdi aynı şey tekrar olacak gibi görünüyor. Patently Apple’a göre Apple, şirketi “güçlü kol taktikleri” ile suçlayarak bir Teksas mahkemesinde Ericsson’a dava açtı.

Apple’ın amacı, elbette, yapılan her iPhone için mümkün olduğunca az lisans ücreti ödemek ve Foss Patents’e göre şirket, davayı kazanmak için mümkün olan en iyi şansa sahip olmak için iki “rock yıldızı” avukat tuttu. .

Foss Patents’ten Florian Mueller, anlaşma 10 gün içinde sona erdikten sonra “bir dizi ihlal başvurusu” öngörüyor. Zaman geçiyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-sues-ericsson-strong-arm-tactics-3811951/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...