Apple

Apple Gözlüklü Sanal Gerçeklik FaceTime’ı Bekleyin – Gürman

Öteki şeylerin yanı sıra, 13 Şubat 2022 Power On bülteninde Bloomberg’den Mark Gurman, Memojis ve SharePlay’in Apple’ın iddia edilen AR/karma gerçeklik kulaklıklarında kullanıldığında FaceTime’da merkezi bir rol oynayacağına inandığını yazıyor.

Şu şekilde yazıyor: “Bir konuşma odasında düzinelerce insanla beraber olabileceğiniz FaceTime’ın sanal gerçeklik versiyonunu hayal ediyorum. Gerçek yüzlerini görmek yerine, onların 3D versiyonlarını (Memojiler) görmüş olacaksınız. bir kişinin yüz ifadelerini gerçek zamanlı olarak belirleyebilir ve deneyimi oldukça gerçekçi hale getirebilir.”

“Ek olarak, birden fazla kulaklık kullanıcısının müzik, film ve oyunları beraber deneyimlemesine olanak tanıyan yeni realityOS’ta SharePlay’in yoğun kullanımını da arardım.”

Apple’ın 2017’den beri bir Reality işletim sistemi üstünde çalmış olduğu söyleniyor ve şu anda beta testinden geçen iOS 15.4’ün beta sürümünde buna referanslar bulunmuş oldu (okuyun: iOS 15.4’te neler var: maskeli kilit açma, Safari bildirimleri, VR desteği ).

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/expect-virtual-reality-facetime-with-apple-glasses-gurman-3813404/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu