Apple

Foxconn: Chip Kıtlığı 2022’nin İkinci Yarısına Kadar Sürebilir

Dev iPhone tedarikçisi Foxconn, devam eden küresel çip sıkıntısının 2022’nin ikinci yarısına kadar devam etmesini beklediğini ve ürün açlığı çeken Apple hayranları için daha fazla kötü haber olduğunu söyledi.

The Wall Street Journal (MacRumors aracılığıyla) tarafından bildirilen tahmin, Apple’ın önümüzdeki altı ay veya daha fazla süre boyunca iPhone’lar, iPad’ler, Mac’ler ve Apple Watch’a yönelik talebi karşılamakta zorlanmaya devam edeceğini gösteriyor. Şimdiye kadar, bu sorunun uzun teslimat süreleri şeklinde kendini gösterdiğini ve Apple’ın müşterilerini Noel’den önce almak istiyorlarsa cihazlarını erken sipariş etmeye çağırdığını gördük.

Çip sıkıntısı 2020’de başladı (diğer faktörlerin yanı sıra COVID-19 ve ABD/Çin ticaret savaşının neden olduğu), ancak Apple pazar hakimiyeti ve tedarikçilerin tercihli muamelesinden yararlanma yeteneği sayesinde en kötü etkilerden uzun süre kaçtı. Artık durum böyle değil.

Daha önce Tim Cook, çip sıkıntısı nedeniyle yıl sonuna kadar iPhone üretiminin azaltılabileceği konusunda da uyarmıştı. Durumun şubat ayına kadar sürebileceğini zaten duyduk; Foxconn’un açıklaması, daha uzun olabileceğini gösteriyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/foxconn-chip-shortage-2022-3810559/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...