mac

Apple, Donald Trump’a 2019’da Mac Pro Verdi

Başkan Trump gitti ve dün ciddi bir politikacı Beyaz Saray’a taşındı. 2017’den Ocak 2021’e kadar talihsiz ABD hükümeti döneminin son belgelerinden birinde Trump, bir kamu görevlisi olarak aldığı hediyeleri açıkladı.

Listedeki daha şaşırtıcı girişlerden biri, 2019’da Apple CEO’su Tim Cook’un kendisine kişisel olarak bir Mac Pro sunduğunu gösteriyor. Görünüşe göre bu, şirketin Mac Pro’nun en son sürümünü bir araya getirdiği Austin’deki Apple fabrikasına yapılan başkanlık ziyareti vesilesiyle gerçekleşti.

Görev süresinin çoğunda Trump, Apple’ı üretim tedarik zincirini Asya’dan ABD’ye geri getirmeye ikna etme fikrine takıntılıydı (“Apple’ın lanet bilgisayarlarını ve eşyalarını bu ülkede inşa etmesini sağlayacağız, bunun yerine diğer ülkelerde, “dedi ve bu ziyaret sırasında, bu cihazın en azından ev topraklarında monte edildiğini vurgulamaya hevesliydi.

(Gerçekten de fabrikanın bu amaçla yakın zamanda yeniden inşa edildiğini ima etti ve ısrarlarının kararda etkili olduğunu öne sürdü. Ancak Apple, Mac Pro’nun önceki sürümlerinin 2013’ten beri orada yapıldığına işaret etti.)

Mac Pro, göze batan bir fiyat etiketine sahip birinci sınıf bir üründür, ancak Apple’ın portföyündeki en düşük birim satışlarından bazılarına sahiptir; Şirketin iPhone üretimini ABD’ye taşıması çok daha önemli bir hamle olacaktır, ancak pratik ve finansal açıdan bu şu anda imkansız gibi görünüyor.

Trump, son mali açıklamasında bile gerçekle uzun mesafeli ilişkisini koruyor. Hediye 5,999 $ değerinde “Texas, Austin’deki Flex Fabrikasında oluşturulan ilk Mac Pro Bilgisayar” olarak listelenmiştir. Numara doğru olabilir (Cook bir monitör veya tekerlekler içermiyordu), ancak en iyi ihtimalle bu ilk 2019 Mac Pro, Austin’deki üretim hattından çıkacak.

Macwelt’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...