mac

Apple Bilerek Hatalı Dizüstü Bilgisayar Sattı, diyor Flexgate Yargıç

Apple, Ekim 2016 ile Şubat 2018 arasında, ekran sorunlarından muzdarip olduğu bildirilen iki 13 inç MacBook Pro modeli sattı. Etkilenen bazı birimlerin arka ışıkları tamamen çalışmayı durdururken, diğerleri ekranın alt kenarı boyunca istenmeyen parlak alanlar yaşadı.

Sorun, skandalın medyada Flexgate olarak adlandırılmasına neden olan, biraz fazla kısa olan esnek bir kablodan kaynaklanıyordu. Anlaşmazlık o kadar sertleşti ki, Mahan Taleshpour liderliğindeki bir grup hoşnutsuz Amerikalı tüketici, Apple’a karşı bir sınıf davası açtı ve şimdi mahkemeye çıkmış bir dava.

Taleshpour’a göre Apple, sorunların farkındaydı, bunun tek sebebi şirketin destek forumunda sorunu açıklayan uzun bir dizi gönderi yayınlaması değil – ve yargıç Apple’ın kendi testinin sorunun boyutunu ortaya çıkaracağını kabul ediyor, MacRumors raporlar. Taleshpour, Apple’ın arızalı bilgisayarları sattığını kabul etmek yerine söz konusu gönderileri silmeyi seçtiğini iddia ediyor.

Apple kaybederse, önemli para cezaları ile karşı karşıya kalabilir. Şirketin bir sorun olduğunu kabul etmek için bu kadar uzun süre beklemesi, cezaları daha da ağırlaştırabilirdi.

Apple, yalnızca Mayıs 2019’da, Flexgate’ten etkilenen MacBook’lar için bir hizmet programı başlattı. Bu hala devam ediyor: hangisi daha uzunsa, orijinal satın alma tarihinden itibaren beş yıl veya programın başlangıç ​​tarihinden (21 Mayıs 2019) itibaren üç yıl geçerlidir.

2018 itibariyle, MacBook Pro’da daha uzun bir esnek kablo kullanıldı, bu nedenle daha sonraki birimler etkilenmemelidir. Daha yeni bir model satın almanız gerekiyorsa, en iyi MacBook Pro anlaşmalarımızdaki en düşük güncel fiyatları kontrol etmeyi unutmayın.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/flexgate-judge-3803384/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...