iPad

Apple, 9 Aralık’a Kadar Harici Uygulama Ödemelerine İzin Vermeli

9 Aralık’tan itibaren Apple, iOS uygulama geliştiricilerinin harici ödeme seçeneklerine bağlantılar eklemesine izin vermelidir.

Siparişin kendisi haber değil: Gerçekten de Yargıç Yvonne Gonzalez Rogers Eylül ayında Epic vs Apple davasında kararını verdiğinde Apple’ın kaybettiği tek nokta buydu. Yargıç, o sırada Apple’ın “geliştiricilerin uygulamalarına ve meta veri düğmelerine, harici bağlantılara veya müşterileri satın alma mekanizmalarına yönlendiren diğer harekete geçirme çağrılarına dahil etmelerini yasaklamaktan kısıtlanmış ve yasaklanmış” olduğunu belirtti.

(Apple, davanın diğer yönlerinde o kadar başarılıydı ki, bu gerilemeye rağmen, kararı büyük bir zafer olarak nitelendirdi. Epic Games daha az etkilendi ve temyiz edildi – yeterince komik olsa da Apple da temyiz etti, tek unsura itiraz etti. burada tartışılıyor.)

Haber, söz konusu olan zamanlamanın teyididir. Apple, şarta uymak için ek süre istedi, ancak yargıç şimdi kalmayı reddetti, The Verge.

Apple avukatı Mark Perry, “mühendislik, ekonomi, işletme ve diğer konuları anlamanın aylar süreceğini iddia etmişti. Bu son derece karmaşık. Çocukları korumak, geliştiricileri korumak, tüketicileri korumak, Apple’ı koruyun ve açıklanabilecek, uygulanabilecek ve uygulanabilecek yönergelere yazılmalıdır.”

Ancak bu argümanlar, Apple’ın değişikliği yıllarca ertelemeye çalıştığından şüphelenen yargıcı etkilemedi. “Ek süre istemedin,” dedi. “Etkili olarak yıllar alacak bir tedbir istediniz.”

Apple şimdi Dokuzuncu Devreye itiraz edecek ve kararın kendisinin ayrı temyizi duyulana kadar harici ödemelere bağlantılara izin verme şartının yürürlüğe girmemesini isteyecek.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/external-app-payments-9-december-3810440/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...