iPad

Mac, iPad ve iPhone’da Windows 365 nasıl kullanılır?

Microsoft, iş kullanıcılarının Windows ve Windows yazılımı çalıştıran bulut tabanlı bilgisayarlara her yerden erişmelerini sağlayan yeni bir hizmet başlattı. Bu, bulutta tam teşekküllü bir Windows 10 bilgisayarı alacağınız anlamına gelir. Ancak bu, Windows makineleriyle sınırlı değildir – Mac, iPad veya iPhone’da da çalışabilir.

Şirketlerin esnek bir çalışma modelini benimsemeye başlamasıyla, personelin uzaktan ve ofisten karıştırılmasıyla, şüphesiz en ideal zaman geliyor. Windows 365, ofiste ve evde çalışma arasındaki geçişi kolaylaştırmalıdır.

Bunu, Windows’u bir Mac üzerinde çalıştırmanın bir yolu olarak potansiyeline ulaşmaktan alıkoyan tek şey, şu anda şirketler ve eğitim kurumlarıyla sınırlı olmasıdır.

Hangi cihazlar Windows 365 alabilir?

Tüm Windows 10 ve Windows 11 cihazları, beklediğiniz gibi uyumlu olacaktır. Ancak iyi haber şu ki, bir Windows 365 oturumu aynı zamanda macOS, iPadOS, Linux ve Android çalıştıran donanımlara da aktarılabilecek. Bulut PC web sitesine tüm modern web tarayıcıları ve Microsoft’un Mac ve iPad/iPhone’daki ücretsiz Uzak Masaüstü uygulaması aracılığıyla gidebilirsiniz.

Evet, bir M1 Mac ile uzaktan erişim bile mümkündür. (Oku: M1 Mac’te Windows nasıl çalıştırılır).

Windows 365, Mac/iPad’de nasıl çalışır?

Sistemin Windows365.microsoft.com adresi üzerinden tarayıcı üzerinden Android, iPhone, iPad ve Mac dahil hemen hemen tüm işletim sistemlerinde kullanımı mümkündür.

Kurulduktan sonra, Cloud PC web sitesine gitmek ve kimlik bilgilerinizle oturum açmak basit bir durum olmalıdır. Bunu yaptıktan sonra, bulut bilgisayara doğrudan erişiminiz olmalıdır.

Macwelt’teki Alman kolejlerimiz yeni sistemi kullanmaya çalıştı. Sistemi iPad’de çalıştırmanın beklenenden daha fazla zaman aldığını bildirdiler: şu anda sistemde bazı hatalar var gibi görünüyor ve bulut PC’de bazı başlatma sorunları vardı ve web arayüzü üzerinden sıfırlanması gerekiyordu.

İlk kullanıcı dalgası, Apple App Store’dan ücretsiz bir Microsoft uygulaması olan Uzak Masaüstü uzaktan kumanda yazılımı aracılığıyla iPad’de kullanmanın en iyisi olduğunu öne sürdü (yukarıdaki bağlantılar).

Parallels/VMware’e bir alternatif mi?

Bu özellik, sanallaştırma ve uzaktan erişim yazılımına benzer, ancak Microsoft’tan ilk kez resmi bir hizmet görüyoruz.

Yeni teklif, belirli bir Windows yazılımına bağımlı olan Mac kullanıcıları için ilgi çekici. Şimdiye kadar en iyi seçenekleri, bir Windows sanal makinesine erişmek için Parallels veya VMware gibi sanallaştırma yazılımlarını kullanmaktı.

Yeni Windows 356 teklifi bunu yenecek gibi görünse de, Microsoft’un bulut çözümünün bir dezavantajının, aylık ücretin oldukça yüksek olması ve daha fazla bellek ve depolama alanı istiyorsanız daha da pahalı olması olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca her girişin web üzerinden de iletilmesi gerektiğinden, sadece iyi bir internet bağlantısı ile kullanmak mümkündür.

Okuyun: Windows’u bir Mac’te ücretsiz olarak nasıl çalıştırırsınız ve Windows’u Mac’te nasıl kurarsınız. Ayrıca en iyi Windows sanallaştırma uygulamalarından oluşan bir derlememiz var.

Windows 365’te hangi yazılımlar mevcuttur?

Windows 365 portalında Word, Excel, PowerPoint ve Excel gibi Microsoft 365 uygulamalarına erişim elde edeceksiniz. Microsoft Teams, Adobe Reader, Edge tarayıcı ve Microsoft Defender antivirüs yazılımının yanı sıra çoğu planda desteklenecektir.

Microsoft Office lisansının dahil olmadığını unutmayın.

Lansman tarihi

Microsoft, Windows 365’i 14 Temmuz’daki bir blog gönderisinde resmi olarak duyurdu. Hizmet, 2 Ağustos 2021’de işletmelere sunulacak.

Fiyat

Kaç CPU, ne kadar RAM, ne kadar Depolama vb. Fiyatlandırma detayları burada.

  • Planlar, 1 CPU (Xeon), 2GB RAM, 64GB depolama Bulut PC için kullanıcı başına aylık 20,50 £/24 $’dan başlar.
  • Nihai plan, kullanıcı başına / ayda 138 £ / 162 $ karşılığında 8 CPU, 32 GB RAM, 512 GB depolama içerir.

Windows 365 hiç tüketicilere sunulacak mı?

Windows 365 lansman sırasında işletmelere ve kuruluşlara özeldi. Microsoft bunu doğrulamamış olsa da, ileride bir tüketici lansmanı olacağını umuyoruz.

Şu anda özel kullanıcılar için lisansların, etki alanlarının ve kullanıcı hesaplarının bir web arayüzü üzerinden yönetilmesi gerekliliği nedeniyle biraz fazla karmaşık. Öte yandan şirketler, birkaç kullanıcının nispeten basit yönetiminden yararlanır.

Ancak, serbest meslek sahibi bir kişi olarak yine de kendi hesabınızı açabilir ve bulut bilgisayarınızı aylık 20,50 £/24 $ ücret karşılığında kurabilirsiniz – ilk 60 gün ücretsizdir.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/how-windows-365-is-bringing-windows-mac-ipad-iphone-3807230/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...