iPhone

AB, Apple’a iPhone’u Google Pay’e Açmasını Söyledi


screenshot

Birkaç yıldır iPhone ve Apple Watch, mobil ödeme çözümü Apple Pay için kullanılan bir NFC devresi içeriyor.

Şimdi Reuters – “konuya aşina olan” isimsiz kaynaklara dayanarak – AB’nin antitröst düzenleyicilerinin, NFC çipinin Google Pay ve Samsung Pay gibi alternatif ödeme sistemlerine açılması gerektiğine inandıkları için Apple’ı rekabete aykırı davranışlarla suçlamak niyetinde olduklarını bildiriyor. .

Apple daha önce böyle bir değişikliğin kullanım kolaylığı, veri koruması ve finansal bilgilerin güvenliği açısından zararlı olacağını iddia etmişti. Ve şirket, NFC’yi Apple Pay’e yalnızca güvenlik nedenleriyle kilitlemeyi seçtiğini kanıtlayabilirse, onu açmaktan veya ceza almaktan kaçınma olasılığı vardır.

Yine de haberler, Apple’ın iş uygulamalarına yönelik birkaç yıl süren saldırıların ardından başka bir darbe olarak geliyor. AB çatısı altındaki çeşitli gruplar ve düzenleyiciler, Avrupa içeriği olmadığı için Apple TV+’ı yasaklamakla tehdit etti ve şirketi iPhone’larını Lightning’den USB-C’ye geçirmeye zorlamak istiyorlar. Şirket, Rusya, İspanya, Fransa, Birleşik Krallık ve ABD’nin yanı sıra AB’nin kendisinde rekabete aykırı davranışlar nedeniyle cezalandırıldı, suçlandı ve soruşturuldu.

Bununla birlikte, özellikle AB söz konusu olduğunda, bu nitelikteki prosedürlerin uzun zaman aldığını akılda tutmakta fayda var. Reuters’in kaynaklarına göre, AB düzenleyicileri şu anda bir “itiraz beyanı” hazırlıyor ve bu, 2022’ye kadar Apple’a bile gönderilmeyecek. O zaman şirketin yanıt vermek için zamanı olacak ve ileri geri tartışmalar ve müzakereler olacak. ve sonunda karara bağlanan herhangi bir kararın kendisi, uyum için cömert bir zaman çerçevesi ile birlikte gelecektir.

Başka bir deyişle, Google Pay ile bir iPhone 14 için nefesinizi tutmayın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/eu-iphone-nfc-chip-3809213/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...