Apple

700 Milyon Kişi Artık Apple Hizmetleri İçin Ödeyecek

Salı gecesi üç aylık raporunda Apple, şu anda şirketin abonelik hizmetleri için ödeme yapan 700 milyon müşteriye sahip olduğunu duyurdu; bu, geçen yıla göre 150 milyon artış ve dört yıl öncesine göre dört kat artış.

Bu, büyük ölçüde iPhone satmaya dayanan bir şirketten, geniş (ve büyüyen) iPhone kullanıcı tabanına hizmet satan bir şirkete agresif bir şekilde bir strateji izleyen Apple için mükemmel bir haber.

Ancak küçük bir endişe, farklı hizmetler arasındaki dağılımın tam olarak nasıl göründüğünü bilmememizdir. Her durumda, ödeme yapan müşterilerin çoğunluğunu iCloud, Apple Music ve AppleCare çekecektir. Bunlar, Apple’ın güvenebileceğini bildiği kanıtlanmış sanatçılar.

Apple’ın daha yakın zamanda başlatılan hizmetleri (yani Apple Arcade, TV+ ve News+), ancak gelir sürücüleri olarak kanıtlanmamıştır. Özellikle TV+, daha yerleşik akış hizmetleriyle veya Disney Plus örneğinde, çok daha büyük bir film ve TV şovu kataloğuna sahip bir hizmetle rekabet etmekte zorlanıyor.

Apple, mevcut materyallerden oluşan bir kitaplıktan satın almak yerine orijinal içerik oluşturmaya odaklanmaya karar verdi (ve Disney’in aksine, dayanacak kendi kitaplığı yoktu), ancak pandemi üretimi kapattığında ve TV+ ile bırakıldığında bu geri tepti. kullanıcıların izleyecekleri şeyler için ağladığı bir zamanda küçük bir teklif.

Yine de, bir bütün olarak hizmetlerin alt çizgisi şu anda kesinlikle sağlıklı görünüyor. En son çeyrekte, Apple’ın hizmetlerine yönelik satışlar, 2020’deki ilgili döneme göre %33 artışla 17.5 milyar dolar oldu.

MacRumors, Apple’ın CFO’su Luca Maestri’ye göre bu, tüm coğrafi bölgelerde çift haneli bir artış.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/700-million-apple-services-3807077/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...