Apple

Sızan Videolar Apple’ın Onarım İkna Taktiklerini Ortaya Çıkarıyor

Bir dizi sızdırılmış video, Apple’ın müşterileri daha ucuz üçüncü taraf alternatifleri yerine yetkili onarımlar için ödeme yapmaya ikna etme yöntemine bir bakış sunuyor.

Apple’ın üst yönetimini utandıracak bir hamleyle Anakart, şirket içinden geldiğini iddia ettiği toplam sekiz videoyu “elde etti”. Bunlar, site iddiaları, yetkili onarım ortaklarındaki çalışanlara müşteri etkileşimlerinin nasıl ele alınacağını öğretmek için kullanılan eğitici videolar.

Aşağıdaki videoda, bir ‘müşteri’ yetkili bir onarımın ekstra maliyetini sorguluyor ve çalışanın bu paraya değdiğini iddia etmesine yol açıyor.

Çalışan, “Bu alıntı gerçek bir Apple parçası için,” diye açıklıyor.

“Gerçekten ne demek istiyorsun?” diye sorar müşteriye, faydalı bir şekilde pazarlama konuşması için bir besleme sağlar. “Biraz para biriktirmek istiyorum. Gerçekten aynı kısımlar değil mi?”

‘Orijinal’, üçüncü taraf onarım firmaları tarafından kullanılan bileşenlerin kalitesine ilişkin oldukça belirsiz olsa da, incelikli bir incelemedir ve videonun ima ettiği gibi, performans sorunlarına neden olabilir.

Videodaki çalışan, “Gerçek, Apple’dan geldiği anlamına gelir” diyor. “Orijinal bir Apple parçasının AppleCare mühendislik kriterlerini geçmesi gerekiyor. Bu, orijinal fabrika üretimindeki süreçle yakından eşleşen testler ve araçlar anlamına geliyor. Bu şekilde, parça sıkı standartlarda tutuluyor ve orijinal Apple yedek ekranı tam olarak uyuyor ve tam olarak beklendiği gibi çalışır.

“Dolayısıyla, gerçek bir Apple ekranıyla, güvenmeye başladığınız tüm özellikler, sanki hattan yeni çıkmış gibi kusursuz bir şekilde çalışıyor. Üçüncü taraf ekranlarda durum böyle değil.”

Macworld’de okuyuculara her türlü onarım için sürekli olarak saygın firmalar bulmalarını tavsiye ederiz ve bunu yapmanın bir yolu yetkili bir tamirciye gitmektir. Ancak, saygın üçüncü taraf onarım firmaları da var ve Anakart’ın da belirttiği gibi, bunların çoğu yüksek kaliteli bileşenler kullanırken Apple ve yetkili ortaklarının fiyatını düşürmeye devam ediyor.

Site, “Tüketiciler, hangi onarım hizmetlerinin kullanılacağı konusunda kendi kararlarını verme yetkisine sahip olmalıdır, ancak bu videolar Apple’ın rakiplerinin güvenilirliğini baltalamak için yatırım yaptığını gösteriyor” diyor.

Videonun yayın kalitesinde olmadığını fark edeceksiniz: Katılımcılardan en az birinin sesine daha genç bir oyuncu tarafından dublaj yapılmış gibi görünüyor ve her şey bir dizi hareketsiz görüntü olarak daha doğru bir şekilde tanımlanacaktı. uygun bir videodan daha. Bunun devam eden bir çalışma olduğu ve tamamlanmadan önce sızdırıldığı varsayılabilir.

Apple, tarihsel olarak, ürünlerine kendi teknisyenleri dışındaki herkesin erişmesini zorlaştırarak üçüncü taraf tamircileri ve bu konuda kendin yap tamircilerini baltalamakla suçlandı: tasarımcıları, örneğin nadir veya tescilli vida türlerini kullanmayı ve yırtılmayı seviyor. – çıkışlar, ürün montajında ​​kullanılan yapıştırıcı miktarını sıklıkla eleştirir. Bir iOS güncellemesi, ünlü üçüncü taraf iPhone ekranlarının çalışmasını engelledi.

Ancak şirket, kullanıcıların onarımları istedikleri gibi yapmalarına izin verilmesini ve etkinleştirilmesini gerektiren büyüyen ‘Onarım Hakkı’ hareketiyle karşı karşıya. Bu video, Apple’ın, müşterileri uyumluluğa zorlamak yerine onarım hizmetlerini kullanmaya ikna etmesi gereken bir dünyaya hazırlandığını gösteriyor.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/leaked-videos-apple-repair-tactics-3808627/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...