Apple

Apple, Geliştirici Mac’lerinin Erken İadesi Üzerine Tam Geri Ödeme Yapıyor

Geçtiğimiz hafta Apple, geliştiricilere şirketin yeni tescilli işlemcileri için uyarlanmış yazılım geliştirmek için kiraladıkları özel Mac mini birimlerini iade etmeleri talimatını verdi. Üniteler, ticari olarak satışa sunulmadan aylar önce Apple Silikon yongalarıyla (kesin olarak bir A12Z) donatıldı.

Bu, başlangıçta planlanandan daha erken bir dönüştü ve kararda bazı geri dönüşler vardı; bilgisayar kiralamanın maliyeti olan 500 $ ‘dan sadece 200 $’ ı geri alacakları netleşince birçok geliştirici öfkeyle tepki verdi. Ancak Apple şimdi tazminatı 500 $ ‘a çıkarmayı seçti, bu da tam bir geri ödeme – para nakit yerine şirket kredisi olarak iade edilse de.

MacRumors tarafından yayınlanan geliştiricilere gönderilen bir e-postaya göre Apple, eleştirileri dinlediğini ve geliştiricilere tazminatı artırarak takdirini göstermek istediğini söylüyor.

Apple’ın karşılaştığı bir başka eleştiri de kredinin Mayıs ayına kadar kullanılması gerektiğiydi. Geliştiricilerin 2021’in sonuna kadar herhangi bir Apple ürününe harcanabilecek daha büyük krediyi kullanmaları gerekiyor.

Geliştiricilerin Mac’lerinde neler yaptıkları hakkında daha fazla bilgi için M1 Mac’lerde hangi uygulamalar çalışıyor? ve M1 Mac’lerde bir şeyler yapmanın yepyeni yolları. Ve en son pazarlıkları kaçırmayın: M1 Mac’lerde en iyi fırsatlar için rehberimizi okuyun.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/compensation-developers-early-mac-returns-3801464/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...