Apple

Elma Kahvaltısı: Çentik Tartışmaları – Macworld Türkiye

Apple çok fazla haber üretiyor ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Bu hafta aklınız başka şeylerdeyse, Cumartesi sabahı Apple ile ilgili manşetlerimiz sizi güncel tutacaktır.

Düzenli özetler almak istiyorsanız, bültenlerimize kaydolun. Ayrıca Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

benim sorunum çentik

Geçen hafta, yeni MacBook Pro’daki çentikle ilgili şiddetle karşı çıkan iki düşünce okuluna baktık:

  1. Bu iyi.
  2. Bu korkunç.

Apple’ın bizi 1 numaralı teorinin doğru olduğuna ikna etmek istediğini ve bu hafta ürün grubu müdürü Shruti Haldea’nın çentiğin esasını savunmak ve bunun “size daha fazlasını vermenin gerçekten akıllı bir yolu” olduğunu iddia etmek için bir podcast’te ortaya çıktığını duyduğunuzda şaşıracaksınız. içeriğiniz için alan”.

Bu biraz softball röportajı gibi – ev sahipleri sorulmadan bunun zaten “kullanılmayan alan” olduğunu söylüyor ve görsel dikkat dağıtıcılar ve Face ID eksikliği hakkında takip soruları sunmuyor – ancak yine de Apple’ın öne çıkıp konuştuğunu görmek güzel medya ile tasarım kararları. Konuşmanın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yukarıdaki tartışma oldukça nazik, ancak haftanın ilerleyen saatlerinde Snazzy Labs YouTube kanalını yöneten Quinn Nelson tarafından daha az bağışlayıcı bir yaklaşım sağlandı. Nelson, belirli menü çubuğu öğelerinin çentikle etkileşim biçiminde bir hata keşfetti, bazen ondan kaçındı – muhtemelen olması gerektiği gibi – ama bazen uygunsuz bir şekilde arkasına saklandı.

“Birçok insan soruyor, şu anda çentikle birlikte, uygulama menüleriniz çok sağa giderse veya durum menüleriniz çok sola giderse ne olur?” diyor Nelson. “Küçülüyorlar mı, yoksa diğer tarafa mı atlıyorlar, yoksa kaydırılabilirler mi?

“Cevap, hiçbir şeyi çaktırma! Şuna bak: Arkasında bir şeyler var. [notch] ki göremiyorum!”

Yazılımın çalıştığı ortamda böylesine büyük bir donanım değişikliği yapıldığında bazı hataların gizlice girmesi belki de kaçınılmazdır – Nelson ile bunun şaşırtıcı derecede büyük bir gaf olduğu konusunda hemfikir olsam bile. Ancak zamanlama talihsiz: çentiğin varlığından şikayet eden pek çok insan varken, Apple’ın ihtiyaç duyduğu son şey, onunla birlikte gitmek için yüksek profilli bir hatadır.

Kısaca haberler

Apple, 2021 mali yılının son çeyreği için kazanç rakamları yayınladı ve kaçınılmaz olarak daha fazla rekor kırdı. Kar yıllık %62 artarken, gelir %29 arttı. Ve gelecek çeyreği Noel kıtlığıyla mahvedebilecek olan arz kısıtlamaları olmasaydı daha da iyi olabilirdi; Jason Snell’in karanlık tarafa bakacağına güvenilebilir.

Bir yıkım, yeni MacBook Pro’nun iç işleyişini ortaya çıkardı. Pek çok açıklama var, ancak en çarpıcı olanlardan biri M1 Max işlemcinin Kocaman.

Ne kadar pahalı olsa da, yeni MacBook Pro aslında bir pazarlık olarak görülebilir. Affinity Photo baş geliştiricisi Andy Sommerfeld, M1 Max’i “şimdiye kadar ölçtüğümüz en hızlı GPU” olarak nitelendiriyor ve Mac Pro’daki 6 bin sterlinlik grafik kartını geride bıraktığını söylüyor.

“Önerecek çok şey var ama geçen yıl insanları erteleyen şeyler geçerliliğini koruyor ve bunun pek çok fikri değiştirdiğini göremiyorum.” David Price, iPhone 13 mini’nin ölmekte olan bir türün sonuncusu olduğunu düşünüyor.

Macalope, üzgünüm Apple hayranları, M1 Max zaten mahkum olduğunu söylüyor.

Yeni AirPod’ları inceledik. Kulaklarınızdan düşmeye biraz meyilliler ki bu utanç verici, ancak diğer açılardan bu, pil ömründe ve ses kalitesinde önemli iyileştirmeler içeren son derece etkileyici bir yükseltmedir.

Jason Snell, MacBook Pro abartılı mı, diye soruyor.

Dokunmatik Çubuk her zaman mahkum edildi, diyor David Price, 2016’daki aşırı hevesli bir inceleme için bir özür olarak ikiye katlanan bu haftanın Different Think sütununda.

Ancak Michael Simon, Touch Bar’ın Apple’ın olmasını istediği öldürücü özellik haline gelmesinin bir yolunu bulduğunu düşünüyor.

Lewis Painter, iOS 15’teki en kullanışlı özelliklerden biri olan Canlı Metin’in nasıl kullanılacağını açıklıyor.

Haftanın videosu

Intel, bu hafta 12. nesil Alder Lake CPU’larını tanıttı ve Core i9-12900HK’nin Apple’ın yeni M1 Max’inden daha iyi performans gösterdiğini öne süren sızdırılmış testler. Google’ın yeni Pixel 6 ve Pixel 6 Pro telefonları (Tensor çipinden güç alıyor) da geldi. Ve çip sıkıntısı devam ediyor.

Aşağıdaki videoda Michael Simon, Ken Mingis ve Juliet Beauchamp çip inovasyonunu tartışıyor. Bu herkesin dudaklarında sıcak konu!

Yazılım, hatalar ve sorunlar

Apple, Bluetooth’tan (“kötü amaçlı bir uygulama çekirdek ayrıcalıklarıyla rastgele kod yürütebilir”) SoftwareUpdate’e (“ayrıcalıksız bir uygulama bunu gerçekleştirebilir”) kadar 21 güvenlik açığını ele alan macOS Big Sur 11.6.1 güncellemesini kullanıma sundu. NVRAM değişkenlerini düzenleyin”). En kısa zamanda güncellemenizi öneririz.

Apple Music artık PlayStation 5’te mevcut. Ama hepsi Fortnite’larını twerk yapmakla meşgul olacaklar, değil mi? (Apple Kahvaltısı popüler kültüre uygun değildir.)

söylenti değirmeni

Patent etkinliği, söylentili Apple Glass ürününün görüntüleri doğrudan retinanıza ışınlayabileceğini gösteriyor. Bu doğru: ekran yok!

En son rapora göre, iPhone SE’nin iPhone XR’nin kasasına dayanan ancak bir A15 işlemci ile desteklenen yeni bir sürümü, 2022 baharında piyasaya sürülecek.

Apple’ın Eylül ve Ekim etkinlikleriyle birlikte bir Kasım etkinliğini duyurarak üçte üçe çıkmasını mı umuyorsunuz? Tekrar düşünün, buster: Bloomberg, Apple’ın yıl için bittiğini düşünüyor, bu da yeni bir MacBook Air, iMac, AirPods Pro ve diğerleri için beklemenin devam edeceği anlamına geliyor.

Bu hafta MacBook Pro’nun çentiklerini oldukça zorladık, bu nedenle, önyüklemeyi daha da fazla sıkıştırmak yerine, en son MacBook Air söylentisini yorum yapmadan sunacağız: İşte bir MacBook Air’in bir çentikle nasıl görünebileceği.

MacBook Air render

Görüntü Jon Prosser’ın izniyle ve Ian Zelbo.

Apple bir zamanlar Apple Watch Pro’yu piyasaya sürmeyi planladı mı? Bu hafta yayınlanan sızdırılmış belgeler, öyle olduğunu gösteriyor.

Ve son olarak, Apple’ın Kasım ayında piyasaya sürebileceği tüm yeni ürünleri, şirketin bunu yapma şansı ile birlikte topladık. Mac mini ve iPod touch gerçekleşebilecek olsa da, genel olarak oldukça karamsar hissediyoruz.

Haftanın Apple fırsatları

Aşağıya en güncel Apple fırsatlarının bir listesini ekledim, ancak bunun dışında bu haftayı bitirdik. Gelecek cumartesi görüşürüz, hafta sonunun tadını çıkar ve Appley’de kal!

1. Apple MacBook Air, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 512 GB (2020)

screenshot

Gönderen: Amazon

Önceki: 1,249 £

Şimdi: £1.117 (132 £ indirim)

Harika bir anlaşma, bu. Amazon’dan 8 çekirdekli CPU ve 8 çekirdekli GPU ile MacBook Air’de tasarruf edin. İndirim, Uzay Grisi versiyonu için geçerlidir, ancak altın ve gümüş modeller sadece biraz daha pahalıdır.

2. Apple 24 inç iMac (8 Çekirdekli GPU/8 Çekirdekli GPU, 512 GB)

screenshot

Gönderen: BT Mağazası

Önceki: 1,649 £

Şimdi: £1551,48 (97,52 £ indirim)

BT, 24 inç M1 iMac’te (512 GB) en büyük indirimlerden birine sahiptir.

3. Apple iPhone SE (2020, 256 GB)

screenshot

Şimdi: 539 £ (30 £ indirim + EarPods ve adaptör dahildir)

iPhone SE’deki bu harika teklif, ücretsiz bir çift Apple EarPods (kablolu) ve bir şarj adaptörü ile birlikte 30 sterlinlik bir indirim içeriyor.

4. Yeni AirPods (3. nesil) ile Apple iPhone 13

screenshot

Gönderen: Üç

Şuydu: Ayda 69 Sterlin, peşin 49 Sterlin

Şimdi: 6 ay boyunca ayda 34,50 £ (AirPods 3 + 100 £ değerinde Amazon kuponu içerir)

Şu anda başka bir ağ sağlayıcıyla çalışıyorsanız ve geçiş yapmak istiyorsanız, yalnızca ilk altı ayın yarısında aylık fiyatı düşürmekle kalmayan, aynı zamanda en son bir çift içeren bu paket fırsatıyla Three’den 100 £ Amazon kuponu alabilirsiniz. AirPod’lar.

5. Apple iPad 10,2 inç (2020, 32 GB, Wi-Fi)

screenshot

Şimdi: 315 £ (14 £ indirim)

Büyük bir indirim değil, ancak 14 £ indirim hala iyi bir indirim. Satılırsa, Home Essentials’dan aynı indirimi alın.

6. Apple 12.9 inç iPad Pro (2021, M1, 2 TB) – Wi-Fi + Hücresel

screenshot

Gönderen: Amazon

2,149 £

Şimdi: £1.880.87 (268,13 £ indirim)

Amazon, 5G’li M1 iPad Pro 12.9in’de yaklaşık 270 £ indirime sahip. 2 TB depolama alanıyla, çok sayıda 4K video düzenleme ile uğraşan herkes için idealdir. Bu indirim şu anda görebildiğimiz en büyük indirim.

7. M1 Pro ile MacBook Pro 14in (2021) için ön sipariş verin

screenshot

Şimdi: 119 £’a kadar indirim

M1 Pro ve M1 Max yongaları ile yepyeni 14 inç MacBook Pro, KRCS’de 119 £’a varan indirime sahip!

8. Apple iPhone 12 Pro Max (256 GB)

screenshot

Gönderen: Amazon

Önceki: 1.199 £

Şimdi: £961,15 (237,85 £ indirim)

9. M1 Pro ile MacBook Pro 16in (2021) için ön sipariş verin

screenshot

Şimdi: 165 £’a kadar indirim

M1 Pro ve M1 Max yongaları ile yepyeni 16 inç MacBook Pro, KRCS’de şimdiden muhteşem bir indirime sahip!

10. Apple AirPods Pro (Amazon Yenilendi)

screenshot

Şimdi: 169,99 £ (49 £ indirim)

Şu anda Amazon’da yenilenmiş bir AirPods Pro çiftinde 49 £ tasarruf edebilirsiniz. Bir Amazon Renewed cihazı olarak, yeni kadar iyi olacak!

11. Ücretsiz AirPods’lu Apple iPhone 13

screenshot

Şimdi: Ayda 34 £ ‘dan itibaren

Yepyeni iPhone 13’ü kapın ve hazır durumdayken bir çift ücretsiz Apple AirPods yanınıza alın! iPhone 13’ün nereden satın alınacağına ve en iyi ön sipariş tekliflerine ayrı ayrı bakıyoruz.

12. Apple iPhone 12 mini (64GB) – Yenilendi

screenshot

Şimdi: 479 £ (100 £ indirim)

Amazon’dan yenilenmiş bir iPhone 12 mini’de 100 £ tasarruf edebilirsiniz. 1 yıllık Amazon Yenilenmiş Garantisi ile desteklenir ve yeni gibi görünmeli ve çalışmalıdır.

13. Apple 11in iPad Pro (M1, Wi-Fi + Cellular, 256GB) – Yenilendi

screenshot

Gönderen: Doğrudan Dizüstü Bilgisayarlar

Önceki: 999 £

Şimdi: 759,97 £ (239 £ indirim)

Laptops Direct, M1 (Wi-Fi + Cellular) özellikli yepyeni iPad Pro’da 239 £ gibi inanılmaz bir indirime sahip.

14. Apple Watch Series 7: Nereden Satın Alınır

Apple watch series7 availability nike 10052021 carousel.jpg.slideshow

Şimdi: İndirimde!

Apple Watch Series 7, daha büyük, daha parlak bir ekran, daha ince çerçeveler ve daha fazlasını sunar. Satışlar 15 Ekim’de başladı.

15. Currys Avantajları ile Apple TV+ (3 ay)

screenshot

Gönderen: Currys

Aylık 4,99 £

Şimdi: Üyelik ile ücretsiz (Perks’e kaydolmak ücretsiz)

Currys’in yeni üyelik sadakat programı Currys Perks, üç aylık ücretsiz Apple TV+ içerir. Perks’e ücretsiz kaydolun.

16. Apple iPhone 12 Pro (256GB) – Yenilenmiş

screenshot

Gönderen: Amazon

Önceki: 1.199 £

Şimdi: 699,94 £ (499 £ indirim)

Artık iPhone 13 serisi çıktığına göre, iPhone 12 Pro’da mükemmel indirimler bulabilirsiniz – ancak yenilenmiş bir 12 Pro’da bu 500 sterline yakın indirimin yenilmesi zor.

17. Apple iPhone 12 mini (64GB) – Yenilenmiş

screenshot

Gönderen: MusicMagpie

Önceki: 579 £

Şimdi: 479,99 £ (SPOOKY10 ile 99 £ indirim)

Apple, iPhone 12 mini’nin (64 GB) fiyatını 579 £’a düşürdü – bu, piyasaya çıkış fiyatından 120 £ daha ucuz, ancak yenilenmiş satın aldığınızda MusicMagpie’den daha da ucuza alabilirsiniz.

18. Apple iPad Air (2020, 64GB, Wi-Fi + Cellular) – Yenilendi

screenshot

Şimdi: 479 £ (230 £ indirim)

Amazon’un 4G bağlantılı yenilenmiş bir iPad Air (4. nesil) fiyatı şimdi 479 £ – 230 £ indirim!

19. Apple Eğitim İndirimi

screenshot

Şimdi: Mac’te 280 Sterlin’e kadar, iPad’de 80 Sterlin’e varan indirim

Apple’ın eğitim fiyatları tüm yıl boyunca mevcuttur. Hak kazanmak için, mevcut veya yeni kabul edilmiş bir üniversite öğrencisi, bir üniversite öğrencisi adına ebeveyn satın alan veya herhangi bir düzeyde öğretim üyesi olarak statünüzü kanıtlamanız yeterlidir. Ardından, yeni bir Mac’te 280 sterline veya yeni bir iPad’de 80 sterline varan indirimlerden yararlanacaksınız.

İşte bilmeniz gerekenler.

20. Apple iPad Air 2020 (256 GB, yalnızca Wi-Fi)

screenshot

Gönderen: John Lewis

Önceki: 729 £

Şimdi: 689 £ (40 £ indirim)

üzerinde aynı fiyat Amazon Yalnızca bu 256 GB Wi-Fi modeli için, ancak John Lewis’in teklifinin yararı, aynı zamanda 2 yıllık ücretsiz garantiyle gelmesidir.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-breakfast-notch-controversies-3809765/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...