mac

Yeni Intel Mac Pro, Xcode Beta Tarafından Tanıtıldı

En son Aralık 2019’da yenilenen Mac Pro, yeni Intel işlemcilerle yakında bir güncelleme alıyor olabilir. M-serisi çip ailesi seriyi devraldığı için, bu muhtemelen Apple’ın şimdiye kadar piyasaya sürdüğü son Intel tabanlı Mac olacak.

AppleInsider tarafından bildirilen söylenti, WWDC 2021 açılış konuşmasının ardından geliştiricilere sunulan Xcode 13.1’in yeni beta sürümünde gizlenmiş bir referansa dayanıyor.

CodeWeavers geliştiricisi Brendan Shanks CPUFAMILY_INTEL_ICELAKE_SP’ye bir referans tespit etti. SP, Xeon anlamına gelir ve Mac Pro, bugün Xeon işlemciye sahip tek Mac’tir.

Geçmişte 2021 için yeni bir Mac Pro hakkında pek çok söylenti vardı. Apple’ın PCI Express kartlarını ve bol miktarda dahili belleği idare edebilen güçlü makinelere açık bir düşkünlüğü göz önüne alındığında, bunun olması o kadar da garip olmayabilir.

Yine de kademeli Apple Silikon sunumunun çarpıcı bir unsuru, şirketin tüm Intel tabanlı Mac’lerini – 2020’nin sonlarında M1 tabanlı MacBook’ların ve Mac mini’lerin piyasaya sürülmesinin ardından satmaya devam ettiği – modası geçmiş görünmesi oldu. . Ve sınıfının en iyisi Mac Pro’nun Intel işlemcilere sahip yeni bir sürümü için, başka hiçbir şey olmasa bile kendine özgü optikleri olurdu.

Beklentilerin aksine WWDC 2021 tamamen yazılım odaklıydı ve hiçbir yeni Mac’i yoktu. Bu, yılın geri kalanının, muhtemelen yeni bir Mac Pro da dahil olmak üzere, Mac lansmanlarıyla dolu olacağı anlamına geliyor. Özel yeni Mac Pro merkezimizle en son söylentileri takip edebilirsiniz.

Apple’ın yeni modeli duyurmasını beklemek istemiyorsanız, şu anda mevcut olan en iyi Apple fırsatlarına yönelik kılavuzumuzla mevcut ürün yelpazesindeki en iyi fiyatı bulun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/xcode-beta-new-intel-mac-pro-3805432/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...