Nasıl yapılır

Yurtdışında BBC iPlayer Nasıl İzlenir

BBC iPlayer’ı İngiltere dışından izlemeye çalışıyorsanız, giriş yapmak ve play’e basmak kadar kolay olmadığını göreceksiniz. Bu sinir bozucu bir sorun, ancak bir geçici çözüm var ve oldukça basit; burada, dünyanın herhangi bir yerine yurt dışına seyahat ederken BBC iPlayer’ı nasıl izleyeceğinizi gösteriyoruz.

iPlayer, BBC One ve CBeebies dahil olmak üzere popüler kanallarda hem canlı hem de isteğe bağlı olarak bir dizi yüksek kaliteli televizyon, doğrudan BBC’den, tamamen reklamsız, radyo programları ve uzun metrajlı filmler sunan Birleşik Krallık’taki en büyük yayın hizmetlerinden biridir.

Utanç, bunun İngiltere izleyicileriyle sınırlı olması ve – prensip olarak – sadece İngiltere’nin içinden izleyebilirsiniz. Bir lisans ücreti ile finanse edilen Birleşik Krallık TV sahipleri BBC için ödeme yapar – bu nedenle BBC iPlayer’ı Birleşik Krallık izleyicileriyle sınırlamak mantıklıdır.

Peki ya tatilciler ve iki ülkede evi olanlar? Bunun için ödeme yaptıysanız, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, ABD, İspanya, İtalya ve daha fazlası dahil olmak üzere denizaşırı ülkelerde BBC iPlayer’ı izlemek isteyebilirsiniz.

Eastenders, Strictly Come Dancing, The Apprentice ve daha fazlasını içeren hit şovlar BBC iPlayer’da canlı ve isteğe bağlı olarak izlenebilir ve birçoğu İngiltere’den uzaktayken bir veya iki bölümü kaçırdığı için üzülecektir.

iPlayer’da isteğe bağlı içeriği izlemek için bir TV lisansına ihtiyacınız vardır. Önceden, yalnızca canlı yayınlanan TV izlemek için bir lisansa ihtiyacınız vardı, ancak şimdi kural değişikliği, tüm iPlayer içeriğinin ödeme yapmanızı gerektirdiği anlamına geliyor. Kardeş başlığımız Tech Advisor burada açıklıyor: Bir TV lisansına ihtiyacım var mı?

Yurtdışında BBC iPlayer nasıl edinilir

İngiltere dışındaysanız iPhone, iPad veya Mac’inizde BBC iPlayer’a erişmek için izlemeniz gereken adımların kısa bir özetini burada bulabilirsiniz. Bu aynı zamanda bir PC’de ve Android cihazlarda da çalışacaktır.

Yine de unutmayın, bu BBC iPlayer’ın hüküm ve koşullarını ihlal eder, bu nedenle riski size ait olmak üzere devam etmelisiniz. Para cezasına çarptırılmayacaksınız veya tutuklanmayacaksınız, ancak hesabınızın askıya alınmasını sağlayabilirsiniz – ancak pratikte bu pek olası değildir.

Özetle:

  1. Bir VPN aboneliğine ihtiyacınız olacak. NordVPN veya sörf köpekbalığı ancak en iyi VPN’ler derlememizde ilk onumuzun tamamını bulabilirsiniz.
  2. Seçtiğiniz VPN uygulamanızı Mac, iPhone veya iPad’inize indirin.
  3. Oturum aç.
  4. İngiltere merkezli bir sunucu seçin.
  5. BBC iPlayer’a göz atın ve giriş yapın.
  6. Artık BBC iPlayer içeriğine erişebildiğinizi görmelisiniz.

VPN ile iPlayer nasıl izlenir

Netflix’in ABD trafiğine hakim olması gibi, BBC iPlayer da tüm internet trafiğimizin yüzde altısına kadarının BBC’ye gitmesiyle Birleşik Krallık’ta hakim durumda. Yani görünüşe göre çok seviyorsun. Ama yurtdışındayken BBC izleyemezsin.

iOS cihazınızda BBC iPlayer uygulamasını açtığınızda veya Mac veya PC’nizde iPlayer’da oturum açtığınızda, genel IP (İnternet Protokolü) adresinizi kontrol eder. Bu adres, 91.108.140.168 gibi dört parçalı bir numaradır (sizinkini bulmanın hızlı bir yolu, Google’a “IP Adresi” yazmaktır).

Bu şekil, size veri gönderen sunucuya bağlı ISP’niz (İnternet Servis Sağlayıcı) veya hücresel bağlantınızla ilgilidir. Rakamları IP Konumuna girin ve sunucunun yanı sıra ana bilgisayarın nerede olduğunu bulacaksınız. Bu konum Birleşik Krallık’ta değilse, BBC iPlayer size içerik göstermeyi reddedecektir.

BBC iPlayer’ı yurtdışında kullanmak için BBC’yi İngiltere’de yerleşik bir IP adresi kullandığınıza ikna etmeniz gerekir.

Endişelenmeyin – VPN’ler (veya sanal özel ağlar) sayesinde bu düşündüğünüzden çok daha kolay. Doğrudan iPlayer sunucularına bağlanmak yerine, VPN’de oturum açarsınız ve bu, bir İngiliz IP adresi kullanarak bağlanır ve normalde yapacağınız tüm iPlayer içeriğine erişmenizi sağlar.

Belirtildiği gibi, bu BBC iPlayer’ın hüküm ve koşullarını ihlal eder, bu nedenle risk size ait olmak üzere devam etmelisiniz.

İşte deneyimlerimize göre BBC iPlayer için en iyi VPN hizmetlerinden bazıları. Bunların hepsinin hem Mac hem de iOS için uygulamaları vardır, böylece hemen hemen her Apple cihazından izlemek için bunları kullanabilirsiniz.

Apple’ın set üstü kutusundan izlemek istiyorsanız, biraz daha yanıltıcıdır, ancak yardımcı olması gereken Apple TV ile bir VPN kullanma konusunda özel bir kılavuzumuz var.

sörf köpekbalığı: Bu, listemizdeki en değerli VPN’dir ve şu anda VPN grafiğimizde bir numarada yer almaktadır. BBC iPlayer için iyi çalışır, ancak NordVPN tarafından sunulan özel sunucuları kaçırır. buradan kaydolun.

NordVPN: Bu hizmet, makul bir fiyata eksiksiz bir VPN hizmeti sunar. Verileriniz şifrelenir, böylece her yerde endişesiz sörf yapabilirsiniz. Bununla sadece yurtdışında iPlayer’a erişmekle kalmaz, aynı zamanda halka açık Wi-Fi etkin noktalarındayken güvenli çevrimiçi bankacılık gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Akış için tasarlanmış özel sunucular sunar, bu nedenle BBC iPlayer’ı izlemek için idealdir. buradan kaydolun.

ExpressVPN: En iyi güvenlik ve gizlilik özelliklerine ve kullanımı kolay uygulamalara sahip favori VPN hizmetlerimizden bir diğeri. NordVPN ve Surfshark’tan biraz daha pahalı ama kesinlikle birinci sınıf bir hizmet. buradan kaydolun.

Ayrıca, Birleşik Krallık’ta Amerikan Netflix’i nasıl edineceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/how-to/watch-iplayer-outside-uk-3634798/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...