mac

Yeni MacBook Pro ‘Mart Başlangıcında Piyasaya Sürülüyor’


screenshot

Bir çok uzman, Apple’ın yaklaşan bahar etkinliğinin bütçe/orta derslik iPhone SE, iPad Air ve Mac mini üçlüsüne odaklanmasını bekliyor. Sadece son olarak rapor, Apple’ın premium (yada yarı premium) dizüstü bilgisayar serisini genişletme fırsatını da kullanabileceğini gösteriyor.

Tayvanlı teknoloji haber sitesi DigiTimes’ın (sektör kaynaklarına atıfta bulunarak) ödeme duvarlı bir raporuna gore, yeni bir MacBook Pro modeli “Mart başlangıcında piyasaya sürülecek”. Bu, bahar vakasının tarihiyle ilgili son olarak tahmine uyuyor; Geçmişte bu, çoğu zaman Mart ayının ikinci yarısında ve hatta Nisan ayının başlarında düştü, sadece bu senenin 8 Mart’ta gerçekleşmesi umut ediliyor.

Bilgiler doğruysa, önceki söylentilere uygun olarak giriş seviyesi 13 MacBook Pro’nun bir yükseltmesini duyuyor olabiliriz. Bloomberg’den Mark Gurman, yakın tarihindeki bir haber bülteninde, Apple’ın en ucuz MacBook Pro modelinin yeni bir sürümünü piyasaya sürmeyi planladığını yazdı – M2 işlemci, HDR yada 120 Hz yenileme hızına haiz standart LED aydınlatmalı LCD ekran ve Dokunmatik Çubuk olmadan – bu güz. Bir ihtimal planlar öne çekilmiştir.

Sadece iddiadan kuşku duymanın bir ana sebebi var: Stratejik bir bakış açısıyla Apple’ın M2 çipinin yalnızca giriş seviyesi MacBook Pro’da piyasaya sürülmesi acayip olurdu. Dedikoduyu bir tutam tuzla alırdık.

Ek olarak iMac’e yakında bir yükseltme yapılacağına dair söylentiler var, sadece bu – ve gene bahar etkinliği için tartışılan Mac mini güncellemesi – hemen hemen Haziran ayındaki WWDC’ye kadar ertelenebilir.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-macbook-pro-early-march-3813251/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...