iPhone

iPhone 14 Pro ‘Kontrol Üretimine’ Giriyor


screenshot

Apple’ın üretim ortağı Foxconn’un, Eylül ayında piyasaya sürülecek dört yeni modelden önde gelen iPhone 14 Pro’nun kontrol üretimine başladığı bildiriliyor. Bu, Cupertino’nun olağan kontrol programına uyuyor ve ürünün beklenen lansman takvimi için doğru yolda bulunduğunu gösteriyor.

(Çince) Taiwan Economic Times’a nazaran Apple, tedarikçilerini modele nazaran ayırdı: Pro olmayan iPhone 14, Luxshare tarafınca üretilecek ve kontrol üretiminin bir süre daha beklemesi gerekecek. Luxshare’in niçin rakibinden bir adım geride olduğu yada bunun iPhone 14 programında daha büyük bir mesele yada gecikmeye işaret edip etmediği bu aşamada net değil.

Kontrol üretimi, lansman sürecinde mühim bir aşamadır. Taiwan Economic Times, “Tecrübe etme üretimi başladıktan sonrasında,” diye açıklıyor, “dökümhane veri toplamalı, anormallikleri düzeltmeli, üretim sürecini ve iyileştirilmesi ihtiyaç duyulan ürünleri değerlendirmeli ve tecrübe etme üretimi ürünlerin kabul edilebilir olup olmadığını değerlendirmelidir.”

Ümit ederim yeni modellerle ilgili herhangi bir mesele kontrol aşamasında keşfedilecektir. Bu şekilde, Antennagate yada Bendgate benzer biçimde daha çok sürpriz için endişelenmemize gerek kalmayacak.

O halde, Apple’ın yeni iPhone telefonlarının seri üretiminden hâlâ birazcık uzaktayız. Yaklaşan lansmanlarla ilgili son olarak bilgiler için tertipli olarak güncellenen iPhone 14 haber merkezimize bakın.

Sonbahara kadar bekleyemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatlarına yönelik kılavuzumuzla mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-14-pro-test-production-3813652/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...