iPhone

Yeni iPhone 13 Pro Makro Modu Sorunlara Neden Oluyor

iPhone 13 Pro ve Pro Max’teki yeni makro özelliği, iPhone kullanıcılarının beklediği bir şeydi, bu nedenle kameranın artık nesneleri yakın mesafeden yakalayabildiği haberi övgüyle karşılandı. Ancak, erken bir incelemeye göre, kameranın otomatik olarak ultra geniş açıya geçme şekliyle ilgili bir sorun var.

iPhone 13 Pro, bir nesnenin lensten 14 santimetre uzakta olduğunu algılar algılamaz, cihaz otomatik olarak yeni makro moduna geçer. Bu kulağa kullanışlı geliyor, ancak efekt kameranın hatalı görünmesine neden oluyor.

Giriş incelemesinin belirttiği gibi: “Vizör, normal bir geniş veya geniş makro çekim arasında seçim yapmaya çalışırken titremeye devam ediyor… Çerçeveleme, oluşturduğunuzdan asla değişmemeli ve asla otomatik olarak değişmemelidir.”

Temel olarak, bir nesne kameradan yaklaşık 14 cm uzaktayken, kamera makro modu ile normal mod arasında ve dolayısıyla geniş açılı mercekten ultra geniş açıya geçer. Efekt, çekimi çerçeveleme şeklinizi değiştirir. İncelemeyi yapan kişi, özelliği devre dışı bırakmanın bir yolu olması gerektiğini öne sürüyor.

Gözden geçiren, bu fenomeni aşağıdaki video ile göstermektedir:

Umarım bu, yalnızca birkaç cihazı etkileyen bir hata veya Apple’ın gelecekteki bir yazılım güncellemesiyle çözebileceği bir sorun olur.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-pro-macro-mode-problems-3808679/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...