iPad

Yeni iPad mini ‘2021’in İkinci Yarısında Geliyor’ Kuo

Daha önce altıncı nesil iPad mini’nin yakında burada olacağına dair söylentiler vardı, bazıları iPad Pro’nun yanında Apple’ın Spring Loaded etkinliğinde görünmesini bekliyordu. Ama şimdi görünen o ki lansman sonbahara kadar ertelenecek.

Apple’ın tedarik zincirinde kaynakları olan bir analist olan Ming-Chi Kuo, Apple’ın yeni iPad mini nesli için planlarını yeniden doğruluyor. İPad mini’nin yılın ikinci yarısında ortaya çıkacağını ve ortaya çıktığında yeni iPad Pro modellerinin zaten desteklediği iPad işinin büyümesine yardımcı olacağını belirten.

Daha küçük çerçevelerin mümkün kıldığı daha büyük bir ekran boyutu da dahil olmak üzere iPad mini’ye geleceği düşünülen birkaç değişiklik var – 7,9 inçten 8,4 inç’e büyüyor.
Daha hızlı işlemci vb. Gibi yükseltilmiş bileşenleri de görmemiz muhtemeldir, ancak Apple büyük olasılıkla Face ID’ye geçmek yerine Touch ID’yi tutacaktır.

Kuo’ya göre daha önce ekranın mini LED olacağı söylentileri vardı, ancak bu bir sonraki yükseltmeye kadar ertelenecek gibi görünüyor.

Mevcut beşinci nesil iPad mini, iki yıldan daha uzun bir süre önce Mart 2019’da piyasaya sürüldü. O zamanlar Apple, küçük tablete, daha geniş bir renk alanına sahip daha iyi bir ekran ve birinci nesil Apple Pencil için destek olan A12 işlemciyi verdi. Yeni neslin tasarımı değişmese bile, A12’den A14’e geçmek satın almak için yeterli bir teşvik olacaktır. Apple’ın iPad’leri bu sonbaharda A15 yongasıyla donatması pek olası değil.

Yeni iPad mini hakkında bildiğimiz her şeyi haber merkezimizde okuyun. Söylentilerin arkasındaki insanlar hakkında bilgi edinin: Takip etmeye değer Apple sızıntıları.

Macrumors aracılığıyla

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-mini-2021-kuo-3804252/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...