mac

Yeni iMac Pro, Daha Güçlü M1 Max Varyantına Sahiptir

En son MacBook Pro’nun en üst özelliğindeki M1 Max’in olmadığını hissedenlere epeyce yeterince güçlü, kurtuluş yakındır. Üretken ve güvenilir Twitter sızıntısından gelen yeni bilgilere göre DylanDKT, Apple’ın şu anda üzerinde çalıştığı iMac ‘Pro’, bu işlemcinin daha da yetenekli bir sürümüyle donatılacak.

Bilgiler, macOS’un beta sürümlerinde, iMac’e referansla 12 çekirdekli bir CPU gösteren kod parçacıklarından gelir.

Bu, 10 çekirdekli bir CPU’ya sahip mevcut M1 Max teklifinde küçük ama önemli bir yükseltme. Bu arada daha az güçlü M1 Pro, hem sekiz hem de 10 çekirdekli varyantlarda gelir (çeşitli yapılandırmalara göz atabilirsiniz) Apple’ın web sitesinde) ve Apple’ın benzer şekilde M1 Max’i hem 10 hem de 12 çekirdekli sürümlerde sunması makul. Bu, iMac’in işlemcisine “M1 Max Plus” gibi yeni bir ad verileceği anlamına gelmiyor.

DylanDKT’nin güvenilir bir kaynak olduğundan daha önce bahsetmiştik – ve Twitter sızdıranların standartlarına göre bu kesinlikle doğru. Ancak AppleTrack’te yazdığı sırada %77,5’lik bir doğruluk derecesi ile hiçbir şekilde yanılmaz değildir ve bu son tahmin kesin olarak alınmamalıdır.

Başka teoriler de var: biri, yeni iMac’in sadece iki M1 Max çipine sahip olacağı. Ancak bunun sadece analistler tarafından önerilen bir fikir olduğunu ve DylanDKT’nin teorisinin koda dayandığını unutmayın. Bunun bir temeli var.

Resmi olarak iMac Pro olarak markalı olabilir veya olmayabilir, ancak açıkça profesyonel bir kitleyi hedefleyecek olan yeni iMac, 2022 baharında gelebilir. En son haberleri ve söylentileri yeni iMac merkezimizde yakalayabilirsiniz .

Bu arada, en iyi iMac fırsatlarına yönelik kılavuzumuzla mevcut aralıktaki en düşük fiyatları izleyin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-imac-pro-more-powerful-m1-max-variant-3812683/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...