mac

Yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro, Düzenleyici Veritabanında Görünüyor

WWDC Pazartesi günü başlayacak ve iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS için bir sonraki büyük güncellemelere olağan odaklanmanın yanı sıra, yeni donanımlardan da bahsedilebilir.

Yeni MacBook Pro’ların ve yeniden tasarlanmış bir Mac Mini’nin sanal geliştirici konferansında yer alma olasılığı hakkında pek çok söylenti var ve en son haberler ilkini doğruluyor gibi görünüyor. MacRumors tarafından tespit edildiği üzere, bir Çin lisanslama yetkilisi veritabanı, yaklaşmakta olan dizüstü bilgisayar ikilisi hakkında ayrıntıları açıkladı.

MacRumors raporuna göre, yakında çıkacak olan 16 inçlik model, Apple tedarikçisinin Sunwoda Electronic tarafından 14 Nisan 2021’de sunulan bir Çin düzenleyici veri tabanında göründü ve MacBook Pro’nun yeni 16 inç ve 14 inç modelleri için pil ve model numarasını ayrıntılı olarak açıkladı.

A2527 tanımlayıcısına sahip yeni 16 inçlik model, iFixit sökme işlemine göre 8.790 mAh pil barındıran mevcut 16 inçlik modele benzer şekilde 8.693 mAh pile sahiptir. Muhtemelen dizüstü bilgisayarın yeniden tasarlanmış form faktörü nedeniyle önceki nesil modelden biraz daha düşük bir kapasiteye sahip, ancak büyük olasılıkla genel pil ömrü üzerinde gözle görülür bir etkisi olmayacak.

14 inçlik model ise A2519 tanımlayıcısına sahip ve içinde daha küçük bir 6.068 mAh pil barındırıyor. Elbette, karşılaştırılacak mevcut 14 inçlik bir model yok, ancak 13 inç MacBook Pro’nun 5.103 mAh’sinden küçük bir sıçramayı temsil ediyor – muhtemelen daha büyük 14 inçlik kasadaki ekstra alandan yararlanıyor.

Dizüstü bilgisayarların ne zaman piyasaya sürülebileceği hakkında herhangi bir ayrıntı yok, ancak onayın Nisan ayında geri verilmiş olması ve WWDC davetindeki teaserların çeşitliliği, yeniden tasarlanan 14 inç ve 16 inç MacBook’u çok iyi görebileceğimizi gösteriyor. Artılar önümüzdeki haftanın başlarında.

Yaklaşan dizüstü bilgisayarlar hakkında daha fazla bilgi için 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro haberlerini ayrı ayrı ayrıntılı olarak ele alıyoruz ve konferans için heyecanlıysanız, WWDC’yi nasıl canlı izleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-macbook-pro-regulatory-database-3805269/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...