mac

2022’de Apple Silikonlu ‘Yedi Yeni Mac’ Geliyor

2022’nin sonundan ilkin planlanan yarım düzineden fazla lansmanla Apple’ın Mac departmanı için yoğun bir yıl olacak benzer biçimde görünüyor.

Bu, Bloomberg’in bilgili Apple muhabiri Mark Gurman’a gore, Power On haber bülteninin son sayısında – “Mac’in Dönüşü” başlıklı bir basım, odak noktasını netleştirmek için – firmanın ortalama yedi yeni Mac modeli piyasaya sürmesini beklediğini yazıyor. 2022’de Apple Silikon işlemcilerle.

Bilgisayarlar, yeni M2, geçen yıl piyasaya sürülen M1 Pro ve M1 Max ve M1 Max’in yeni ve daha kuvvetli bir versiyonu da dahil olmak suretiyle bir çip karışımı kullanacak. Gurman’ın bazı önerileri olsa da tam olarak hangi işlemcilerin hangi modellerde görüneceği şu an için belirsiz.

Aşağıdaki Mac modellerinin 2022’de piyasaya sürüleceğini düşünüyor:

  1. M1 Pro çipli yeni bir Mac mini.
  2. M2’li yeni 13 inç MacBook Pro.
  3. M2’li bir Mac mini.
  4. M2’li yeni 24 inç iMac.
  5. M2’ye haiz tekrardan tasarlanmış bir MacBook Air.
  6. İsteğe bağlı M1 Pro ve M1 Max ile daha büyük bir iMac Pro.
  7. Ve iki yada dört M1 Max çipe eşdeğer Apple Silikonlu daha minik bir Mac Pro.

2022 için ilk Mac modeli partisinin Mart ayındaki bir bahar etkinliğinde tanıtılması umut ediliyor. Gurman, “Sunum muhtemelen 5G iPhone SE ve iPad Air’e odaklanacak, sadece o gün minimum bir yeni Mac beklemem söylendi” diyor.

Giriş seviyesi MacBook Pro ve Mac mini’nin, serideki en eski Apple Silicon Mac’lerden ikisi olduğu göz önüne alındığında, yükseltme alan ilk kişiler olacağını tahmin ediyor. Gurman, bundan sonrasında Apple’ın Mayıs yada Haziran aylarında yeni modellerini sergileyeceğini de sözlerine ekledi.

Fakat ona inanmalı mıyız? Jon Prosser’ın arka planda kaybolması ve Ming-Chi Kuo’nun bu günlerde adını birazcık daha azca duymasıyla Gurman, lansman tahminleri için Apple’ın gözde uzmanı haline geldi ve açık ki iyi bağlantıları ve Apple’ın planları hakkında sağlam bir sezgisi var.

Bununla beraber, isabet oranının kusursuz olmadığını akılda tutmakta yarar var. AppleTrack’e gore, Gurman’ın doğruluğu %85,5 – kuvvetli, sadece kabaca her yedide bir hataya eğilimli. Başka bir deyişle, iddiaları bir tutam tuzla alın.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/seven-new-macs-apple-silicon-3813603/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...