Apple

WhatsApp U Dönüşünü Duyurdu: Gizlilik Değişikliği Yok (Şimdilik)

WhatsApp, 8 Şubat 2021 için planlanan zorunlu güncellemeyi resmen iptal etti. Facebook’a ait olan şirket, kullanıcılar arasında yaygın olarak yaşanan kafa karışıklığı ve memnuniyetsizlik nedeniyle karara varmış gibi görünüyor.

WhatsApp, 8 Şubat’ta veri koruma ve kullanım kurallarını değiştirmek istedi; kullanıcıların bu tarihe kadar yeni kuralları kabul etmesi gerekiyordu, aksi takdirde hesapları silinecekti. Kullanıcıların, WhatsApp’ın belirli durumlarda belirli verileri Facebook ile paylaşabileceğini kabul etmesi gerekiyordu.

Duyurunun neden olduğu ilk mutsuzluk dalgasının ardından, uzmanlar daha yakından baktılar ve değişikliklerin göründüğü kadar kötü olmadığı sonucuna vardılar. Ancak değişikliklerin iletilme şekli kafa karışıklığına ve eleştirilere neden oldu ve Signal ve Telegram gibi rakip habercilere yeni kullanıcılar akın etti.

(Telegram, tesadüfen, kendi nedenleriyle gündemdeydi. Bir kuruluş, Apple’a, Parler’ı yasakladığı gibi Telegram’ı da yasaklamasını talep eden bir dava açtı.)

Bunun ışığında WhatsApp, zorunlu güncellemeyi şimdilik iptal etmeye karar verdi. Şirketin bir blog gönderisinde duyurduğu gibi, ek süre kullanıcıları planlanan değişiklikler hakkında daha iyi bilgilendirmek için kullanılacaktır.

Güncelleme, “Son güncellememizle ilgili ne kadar kafa karışıklığı olduğunu pek çok kişiden duyduk. Endişeye neden olan birçok yanlış bilgi var” diyor.

Şirket, kullanıcıları arasındaki iletişimi güvenli hale getirmeye büyük önem verdiğinde ısrar ediyor ve bu uçtan uca şifrelemenin, mesajların WhatsApp veya Facebook dahil başkaları tarafından okunamamasını sağladığını söylüyor. Bu, konum verileri gibi diğer kullanıcı verileri için de geçerlidir.

WhatsApp, 8 Şubat güncellemesinin bu şeyleri değiştirmeyeceğini savunuyor.

“Güncelleme,” diyor, “insanların WhatsApp’ta bir işletmeye mesaj göndermek için sahip olacağı yeni seçenekler içeriyor ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor. Bugün herkes WhatsApp üzerinden bir işletme ile alışveriş yapmasa da, daha fazla insan olduğunu düşünüyoruz gelecekte bunu yapmayı seçecektir ve insanların bu hizmetlerden haberdar olması önemlidir. Bu güncelleme, Facebook ile veri paylaşma becerimizi genişletmez. “

Nihayetinde, değişikliklerin 8 Şubat’ta yürürlüğe girmeyeceğine karar verildi. Bu, kullanıcılar yeni kuralları kabul etmediyse hesapların o tarihte kapatılmayacağı anlamına gelir. Bunun yerine, değişikliklerin şimdi 15 Mayıs 2021’de yürürlüğe girmesi gerekiyor.

Şirket, “İnsanlardan şartları gözden geçirmeleri ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri götürüyoruz” diyor. “Kimsenin hesabı 8 Şubat’ta askıya alınmayacak veya silinmeyecek. Ayrıca, WhatsApp’ta gizlilik ve güvenliğin nasıl çalıştığına dair yanlış bilgileri temizlemek için daha çok şey yapacağız. Ardından, politikayı gözden geçirmek için kademeli olarak insanlara gideceğiz. 15 Mayıs’ta yeni iş seçenekleri sunulmadan önce kendi hızlarında. “

Macwelt’

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...