Apple

Tim Cook, Kripto Para Birimlerine Başparmak Verdi

New York Times, 2021 için DealBook Çevrimiçi Zirvesi dijital konferansını başlattı ve bu sefer en yüksek profilli görüşmecilerden biri Apple CEO’su Tim Cook. Her zamanki gibi suskun ve temkinli davranıyor, ancak yine de bazı ilginç ifşaatlar vardı.

Gazeteci Andrew Ross Sorkin ile yaptığımız röportajda öğrendiğimiz şeylerden biri, Cook’un servetinin bir kısmını kripto para birimlerine yatırdığı ve bunun çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olması gerektiğine inandığı.

(Cook’un çok sayıda Apple hissesi de dahil olmak üzere geniş ve değerli bir hisse senedi portföyü var. Geçen yıl Ağustos ayında bir noktada bunlardan 5,4 milyon dolar bağışladı ve kabaca 132 milyon dolar sattı ve hala yüz milyonlarca dolar değerinde kaldı. .)

Cook, yatırımı kişisel bir kapasiteye yaptığını kabul etmesine rağmen, Apple adına herhangi bir taahhütte bulunmayı reddetti. Apple’ın kripto para birimleri için destek eklemek için somut bir planı olmadığını söyledi – uzun vadede bunu dışlamasa da.

NFT’lere gelince, Cook bunun “ilginç bir konsept” olduğunu, ancak teknolojinin genel kamuoyunu yakalamasının biraz zaman alacağını söylüyor.

Dijital para birimini çıkarmak için muazzam miktarda enerji tükettiğinden, kripto para birimlerine yönelik eleştirilerin son zamanlarda arttığını belirtmekte fayda var. Bu da mevcut elektrik kıtlığına ve iklim krizini şiddetlendiren risklere katkıda bulundu.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/tim-cook-cryptocurrencies-3810406/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...