Apple

Bize Bir Yaz Gişe Rekoru Ver, Apple!

2020 sonbaharında Apple, bir değil, iki değil, teknoloji dünyasını şaşırttı. üç ardışık aylarda özel etkinlikler. Bu, hem önceki geleneğe hem de halkla ilişkiler sağduyusuna aykırıydı, ancak COVID sonrası gerçekleri yansıtıyordu: Pandemi, Apple’ın dünyanın dört bir yanından yüzlerce gazeteciyi kalabalık bir oditoryumda birbirine karışmak, tezahürat yapmak, öksürmek ve sarılmak için haklı çıkaramayacağı anlamına geliyordu ve bu orada demekti. Uçak biletinden tasarruf etmek için tüm sonbahar duyurularını tek bir açılış konuşmasına sıkıştırmaya artık gerek yoktu.

Bazen bir şeyi sırf hep böyle yapıldığı için mantıksız bir şekilde yaptığınızı anlamanız için dışarıdan bir değişiklik gerekir.

Takvime yeni bir süpürge almak

Apple’ın yıllık ürün lansman takviminde, yeni bir süpürgeyle yeni bir çift göz tarafından süpürülecek bu modası geçmiş uygulamalardan daha fazlasının olduğunu düşünüyorum. Örneğin, şirketin ürün duyurularının çoğunun üç yıllık darboğazlarla sınırlı olması garip: Mart/Nisan, Haziran (WWDC) ve sonbahar. Kışın kayda değer bir şey olmaz. Yaz ortasında veya sonunda hiçbir şey olmaz. Elbette ara sıra iMac yenilemesi veya yardımcı sürümü alacağız, ancak çoğu zaman, işlerin ne zaman geleceğini biliyoruz.

Apple’ın etkinlikleri hala sanal (ki bu üzücü bir nedenden dolayı iyi bir şey oluyor) ve 2021’in geri kalanında da böyle kalması muhtemel. Ancak öyle olsa bile, yeni iPhone, Apple Watch ve AirPod’ların hepsinin neden gerekli olduğu konusunda ikna edici bir neden var mı? Aynı gün açıklanacak, şu anda gerçekleşmesi muhtemel görünüyor?

2020 sonbaharının üçlü başlığı, büyük duyuruların etkilerini azaltmadan kademeli olarak yapılabileceğini gösterdi – aslında bölünmüş format, Apple’ın Apple Watch SE ve HomePod mini gibi önemli ancak nispeten gösterişsiz ürünleri tartışmak için çok daha fazla zaman harcayabileceği anlamına geliyordu. olay sonrası basın açıklamasına çatlaklardan düşmüş olabilir. (Şirketin ayrıca bilgilendirici olmak için daha fazla zamanı vardı çünkü alkış araları için boşluk bırakmak zorunda değildi, ama bu ayrı bir konu.) Ama bence Apple’ın daha ileri gitmesi ve yüksek yaz aylarından çıkan katı yıllık kalıpları düşünmesi gerekiyor. haberlerden yoksun ve sonbahar o kadar dolu ki üç etkinlik için bolca malzeme var.

Sonbaharın zevkleri ve hüzünleri

Apple neden sonbahara bu kadar takmış durumda? Duyurulardan incelemelere ve tatil satın alımlarına kadar düzgün bir yol oluşturmak için stratejik olarak iyi bir zaman elbette. Hissedarların beklentilerine ve Apple’ın üç aylık raporlarının ritmine uyuyor.

Ancak bir noktada, böylesine aşırı bir darboğaz yaklaşımının zorlukları, faydalarından daha ağır basmaya başlar. Ağustos ayında duyurulan sonbahar ürünlerinden sadece bir tanesini hayal edin – ve çok sayıda olacak -. Apple ona hak ettiği zamanı ve ilgiyi verebilir. Herkesin en büyük duyurularını sonbahara kadar tutması ve yazacak başka bir şey olmaması gibi basit bir nedenden ötürü, tüm teknoloji haber döngülerini kendi kendine alacaktı. Ve tüketiciler bunu beklemediği için daha da öne çıkacaktı.

Dünya değişti. İnsanlar uzaktan çalışıyor ve iş ile ev, “tatilde” ile “tatilde” arasındaki sınırlar bulanıklaştı. Haber döngüleri asla bitmez ve yaz için kapanma fikri dokuz ila beş iş günü kadar eskidir.

Bir yılda 12 ay vardır ama Apple’ın takvimine bakmak aklınıza gelmez. Zamana ayak uydurmanın ve yaz aylarında önemli ürünleri duyurmaya başlamanın zamanı geldi.

Farklı Düşün, Macworld yazarlarının daha az ana akım görüşlerini kamuoyunun incelemesine maruz bıraktığı haftalık bir köşedir. Çentiği savunduk, Microsoft’un Apple’ı geride bıraktığını savunduk ve Apple’a bu kadar başarılı olmayı bırakmasını söyledik. Savunmasız olanı bir kez daha savunduğumuzu görmek için önümüzdeki Salı günü ayarlayın.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/opinion/different-think-apple-summer-blockbuster-3807190/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...