Yazılım

Spotify Apple’ı Ücretli Podcastlerde Takip Ediyor

Apple, geçtiğimiz hafta Spring Loaded etkinliğinin bir parçası olarak, podcast’lere ek veya erken içerik için ücret alma ve doğrudan Podcast uygulamasında reklamsız dinleme fırsatı veren yeni bir podcast abonelik ödeme hizmetinin lansmanını duyurdu. Ve birdenbire – korelasyonun nedensellik olmadığı ve planın Apple’ın olayından önce olabileceği uyarısıyla – Spotify’ın da benzer bir şey yapmak üzere olabileceğini duyuyoruz.

Wall Street Journal’a göre Spotify, podcast yaratıcılarının uygulamadaki bölümler için ücret almasına izin vermeyi planlıyor. Bir satın alma, kullanıcıyı satın alma işleminin yapıldığı bir web sitesine götürür.

WSJ raporuna göre, her ödemenin% 30’unu alan Apple’ın aksine, içerik oluşturuculara kendi fiyatlarını belirleme ve tüm miktarı kendileri tutma izni verilecek. Bu, Spotify’a bu sabah yaptığı açıklamanın ardından, Premium Aile aboneliğinin fiyatını görünüşte herhangi bir ek özellik sunmadan ayda 2 sterlin artıracağını ve bu ayın başlarında şirketin sanatçılara yarı yarıya ödeme yaptığı haberi ile biraz itibar kazanabilir akış başına Apple kadar.

Bu makale ilk olarak M3’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/spotify-podcast-subscriptions-3804048/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...