iPad

Phil Schiller 2012’de ‘Insane’ Dolandırıcılık Uygulamalarından Şikayet Etti

Apple ile Epic Games arasındaki dava, Apple’ın iç işleri hakkında ilginç bilgiler ortaya atmaya devam ediyor, örneğin bir çalışanın yönetimin App Store’daki rakip yazılımlara şiddetle karşı olduğunu anlaması (görünüşe göre hatalı). En son titbit, Apple yöneticilerinin 2012 gibi erken bir tarihte iOS platformunda dolandırıcılık uygulamalarının varlığından haberdar olduğu ve açıkça dehşete düştüğü gerçeğidir.

Şubat 2012’de AppleInsider’ın bildirdiğine göre, Apple pazarlama patronu Phil Schiller, App Store’dan sorumlu meslektaşlarına – Greg Joswiak, Eddy Cue ve Matt Fischer – o zamanki popüler App Store oyunu Temple Run’ın sahte veya klonlanmış versiyonu hakkında öfkeli bir e-posta gönderdi .

“Bu da neyin nesi ???? Ekran görüntüsü, çöp pazarlama metni ve neredeyse tüm 1 yıldızlı derecelendirmeler içermeyen süper popüler Temple Run’ın bariz bir şekilde koparılması mağazadaki 1 numaralı ücretsiz uygulama haline nasıl gelir?” Schiller yazdı.

“Bu uygulamaları kimse incelemiyor mu? Mağazaya kimse bakmıyor mu?”

Schiller, durumun “çılgınca” olduğunu da sözlerine ekledi.

O zamanlar ve şimdi, App Store, Google Play gibi rakip platformlara göre sürekli olarak daha yüksek bir genel standart ve daha düşük kötü amaçlı yazılım vakası ile övünmeyi başardı. Ancak Schiller’in öfkesine rağmen Apple, App Store’dan klonlama hayaletini ortadan kaldırmaya yaklaşamadı; Sık sık, üzücü Üçler! durumunda olduğu gibi, bir oyun, çabanın onda birini harcamak zorunda kalmadan orijinalinden çok daha fazla para kazanan alçakça taklitçiler tarafından hızla klonlanır.

Apple Arcade’in en azından oyun tarafında, orijinal iOS yazılımını ticari olarak daha uygun hale getirmeye yardımcı olacağına dair bazı umutlar var, çünkü küratörlük yaklaşımı, şirketin, ortamı ileriye doğru ilerleten geliştiricileri seçip seçebileceği anlamına geliyor. sadece hızlı bir para için içinde. Threes’in olması tesadüf değil! Bu yılın ilkbaharında klasiklerin kitlesel akışının bir parçası olarak Arcade’e eklenen oyunlardan biridir.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/scam-apps-3804451/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...