iPad

Apple ‘Dev Ekranlı iPad’i Test Ediyor’

Apple’daki mühendisler ve tasarımcılar şu anda mevcut tekliflerden çok daha büyük ekranlara sahip dev iPad modelleri geliştirme olasılığını araştırıyorlar. Bu, Bloomberg’in anonim kaynaklara atıfta bulunan bir raporuna göre.

Apple söylentileri söz konusu olduğunda mükemmel bir isabet oranına sahip olan Mark Gurman – AppleTrack’i yazarken ona %89,1’lik bir doğruluk derecesi veriyor – Power On bülteninde iPad’in 14’ü 16 inç ekran aralığına taşınmasının istendiğini tartışıyor.

Hızı, dokunmatik ekranı, çok yönlülüğü ve Magic Keyboard’u seviyorum” diye yazıyor, “ancak 12,9 inçlik ekran, 16 inç MacBook Pro’ya alışmış biri için çok küçük.”

Ancak Gurman, Apple’ın gelecekteki iPad’lerinde daha büyük bir ekran sunmaya çalıştığını bildiriyor. Projenin lansmandan önce iptal edilmesinin mümkün olduğunu kabul ederken, dev bir iPad’in “ben dahil birçok insan için mükemmel bir cihaz olacağına ve tablet ile dizüstü bilgisayar arasındaki sınırları bulanıklaştırmaya devam edeceğine” dair iyimserliğini ifade ediyor. .

Günümüzün en büyük iPad modeli 12.9 inç ekrana sahip. 2015’ten beri tavan böyleydi; orta boy tabletlerinin (9,7 inç, 10,2 inç, 10,5 inç, 11 inç) sunduğu ekran alanını istikrarlı bir şekilde artırırken, Apple bu ekranın etrafındaki kasayı kısaltırken en büyük iPad’ini 12,9 inçte sabit tuttu.

Aslında, şirket her zaman 12.9 inç’in bir tablet sahibinin isteyebileceği en büyük ekran olduğunu ve bu noktanın ötesine geçmenin hiçbir ek fayda sağlamayacağını hissetmiş gibi görünüyordu. Ancak bu son gelişme aksini gösteriyor gibi görünüyor.

Proje çok erken bir aşamada ve bu modellerin – piyasaya sürülmeleri halinde – 2023’ten önce ortaya çıkması beklenmiyor. Bu, Apple’ın 2022’de iPad Pro için yeni bir tasarım üzerinde çalıştığına dair önceki söylentilerle çelişmiyor: bu modeller daha büyük ekranlar almayacak.

Bu mesafe güncellemelerini beklemek yerine şimdi yeni bir iPad satın almak istiyorsanız, en iyi iPad fırsatları özetimizle en düşük fiyatı aldığınızdan emin olun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-16in-screen-3806111/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...