Yazılım

macOS Mojave ve Catalina için Yayınlanan Temel Güvenlik Düzeltmeleri


screenshot

Apple’ın Çarşamba günü yayınlanan yeni sistem güncellemeleri (macOS Big Sur 11.5 hakkında bilmeniz gereken her şey burada), uzun bir güvenlik düzeltmesi listesi içeriyor ve bunlar artık macOS’un eski sürümlerine de geldi.

Apple, 9to5Mac’e göre macOS 10.14 Mojave ve 10.15 Catalina için bir gecede güvenlik güncellemeleri yayınladı.

Güncellemeler yalnızca güvenlik düzeltmeleri içeriyor – Apple’ın bu aşamada herhangi bir yeni özellik veya tasarım değişikliği eklemesi beklenmez – ancak bunlardan 20’den fazla var. Bunların birçoğu, bilgisayar korsanları tarafından kullanılan ve (örneğin) kötü niyetli tarafların sisteminize kök erişimi elde etmesine izin verebilecek hatalar için önemli düzeltmelerdir.

Düzeltmeler, Bluetooth ve grafik sürücülerinden yazı tipi motoruna, WebKit’e ve çekirdeğe kadar sistemin çok çeşitli bölümleri için geçerlidir.

Kullanmakta olduğunuz işletim sistemi için geçerli olan yeni sürümü almanız şiddetle tavsiye edilir – ve aynı zamanda basittir. Sistem Tercihlerini açmanız, Yazılım Güncelleme’ye tıklamanız, bilgisayarınızın güncellemeleri kontrol etmesini beklemeniz ve ardından Şimdi Yükselt’i seçmeniz yeterlidir. (Ya da ekranın sol üst köşesindeki Apple logosuna tıklayarak ve ardından Bu Mac Hakkında > Yazılım Güncelleme’yi seçerek aynı hedefe ulaşabilirsiniz.)

İşlem hakkında biraz daha ayrıntı ve oluşabilecek olası sorunların çözümlerini istiyorsanız, Mac’inizde macOS’i nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/security-fixes-macos-mojave-catalina-3806899/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...