mac

macOS 12.2 ‘Bluetooth sorunu’ Uyku Modunda Pili Boşaltıyor

Birkaç kullanıcı MacBook’larının pil seviyelerinde endişe verici bir düşüş bildiriyor ve bunun macOS 12.2’deki bir Bluetooth sorunuyla ilgili olduğu görülüyor.

Etkilenen MacBook cihazlarının pil seviyesi, uyku modunda birkaç saat geçtikten sonra hızla düşüyor. MacRumors’a göre bir kullanıcı, bir gece uyku modunda pilinin 100’den %0’a düştüğünü gördüğünü söylüyor.

Etkilenen tüm makinelerin ortak noktası, macOS 12.2’nin kurulu olmasıdır.

macOS 12.2 geçen hafta piyasaya sürüldü ve diğer değişikliklerin yanı sıra tamamen güncellenmiş bir Müzik uygulaması içeriyor. Ancak yazılım güncellemelerinde bu genellikle iki adım ileri, bir adım geridir: değişiklikler, yalnızca çok sayıda kullanıcı güncellemeyi denediğinde ortaya çıkan yeni sorunları beraberinde getirir.

Sorunun, Bluetooth aksesuarlarının uyku modundayken bile Mac’i uyandırabilmesi gerçeğinde yattığı bildiriliyor; bu, Terminal’in “Derin Boştayken DarkWake” dediği bir şey. Sorunun hem Intel tabanlı hem de M1 tabanlı Mac’leri etkilediği söyleniyor ve oldukça yaygın görünüyor: kullanıcılar sorundan Reddit, Twitter ve MacRumors forumlarında şikayette bulundular.

Sorun uygun bir çözüm bulana kadar, kullanıcılar sorun için (biraz sert) bir geçici çözümü birlikte gidermeyi başardılar: ya Bluetooth’u tamamen kapatın ya da tüm bağlı Bluetooth aksesuarlarını kapatın. Açıkçası hiçbir çözüm de optimal değil, bu yüzden Apple’ın yanıtını ilgiyle bekliyoruz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macos-122-bluetooth-bug-battery-3812917/

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. en büyük derdimin cevabı buymuş, kaç defa apple ile görüştüm sayısı belli değil. Onu deneyelim, şunu yapalım derken sonuca ulaşamadık. Artık kendi kendime denemeler yapıyordum. Her şeyi denemeyle açıp kapatmaya başlamıştım. Artık uğraşmama gerek kalmadı. sorun bluetooth’dan kaynaklanıyormuş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...