iPhone

iPhone 13 için Sorun mu? iPhone 12 Çok Satıyor

Kural olarak, hiçbir şirket, özellikle Apple olmak üzere, iyi satış rakamlarından şikayet etmez. Ancak mevcut durum bir sorun haline gelebilir. Bir sonraki Apple etkinliğine muhtemelen sadece birkaç hafta kaldı ve Apple’ın yeni iPhone 13’ü, yeni Apple Watch Series 7’yi ve belki de yeni AirPod’ları sunması bekleniyor. Ancak, yaklaşan bir açılış konuşmasının yıldan yıla getirdiği olağan etki eksik.

Normalde, iPhone satış rakamları Eylül açılış konuşmasından kısa bir süre önce düşer. Ancak, JP Morgan analisti Samik Chatterjee’nin (AppleInsider tarafından bildirildiği üzere) bir yatırımcı notuna göre, iPhone 12 satışları yavaşlamadı.

Not, Apple’ın yeni iPhone’un Eylül ayında piyasaya sürülmesinden önce yaşanan tipik mevsimsel dalgalanmaları, iPhone 12’ye olan yüksek talep ve Samsung’daki bileşen kıtlığı nedeniyle düşük envanter sayesinde atlattığını gösteriyor.

Görünüşe göre Apple bileşen kıtlığından etkilense de, şirketin hala “yeterli” arzı var.

Soru, Apple müşterilerinin bu mevcut satın alma davranışının yaklaşmakta olan iPhone 13’ün popülaritesi üzerinde olumsuz bir etkisi olup olmayacağıdır. Bu, şüphesiz yeni neslin hangi özellikleri sunduğuna ve bir yükseltmenin faydalı olup olmadığına bağlı olacaktır.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-12-selling-well-3807764/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...