mac

MacBook Air’in Yeniden Tasarımı İçin Daha Fazla Kanıt

Pazartesi günkü (çoğunlukla) Mac odaklı Apple etkinliği, yeni MacBook Pro modellerinin lansmanını gördü, ancak kardeş dizüstü bilgisayarı MacBook Air’de bir yükseltme görmeden önce gelecek yıl olacak gibi görünüyor.

Pro gibi, Air’in bir sonraki sürümünün ekranının üst kısmına bir çentik eklenmesi olasılığı giderek artıyor, ancak bu, Apple’ın popüler ince dizüstü bilgisayarının kapsamlı bir yeniden tasarımı olması beklenen şeyin yalnızca bir unsuru.

MacRumors, analistlerin ve sızıntı yapanların en son raporlarına dayanarak bir sonraki MacBook Air’den neler bekleyebileceğimizin bir özetini bir araya getirdi ve ortaya çıkarılacak çok şey var.

Başlangıç ​​olarak, sitenin kaynaklarından biri – Çinli sızıntı yapan Ty98 – Apple’ın 2010’dan beri Air’de kullandığı klasik konik ‘kama’ şeklini yeni bir tek tip şekil lehine bırakacağını tahmin ediyor. Bu değişikliği yapmak, ünlü MagSafe konektörü de dahil olmak üzere daha fazla bağlantı noktası için yer olduğu anlamına gelir.

MacBook Air’in yeniden tasarımı teorisi, önde gelen uzmanların önceki raporlarına uyuyor. Geçen ay Ming-Chi Kuo, yeniden tasarlanan Air’in 2022 yazında üretime başlayacağını söyledi.

MacBook Air’in bir sonraki sürümünün, yeni Profesyonellerde bulunan aynı tür mini LED ekrana sahip olacağına dair kanıtlar da var.

Bazı söylentilere göre, mavi, yeşil, pembe, gümüş, sarı, turuncu ve mor dahil olmak üzere yeni bir renk yelpazesinden seçim yapabileceğiz.

İçeride, muhtemelen M2 olarak adlandırılan daha güçlü bir işlemciden bahsediliyor. Staten kod adlı çipin, önceki model M1 ile aynı sayıda işlemci çekirdeğine sahip olması bekleniyor, ancak daha fazla grafik çekirdeğine sahip olacak.

Mevcut MacBook Air, Kasım 2020’de piyasaya sürüldü, ancak halefinin ne zaman piyasaya sürüleceği oldukça belirsiz. Apple genellikle Mart, Haziran ve Eylül aylarında etkinlikler düzenler, bu nedenle en kötü ihtimalle 11 ay daha uzakta olabilir.

Yeni MacBook Air merkezimizde en son söylentileri yakalayın. Gelecek yıla kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi MacBook Air fırsatlarından oluşan topluluğumuzla mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macbook-air-redesign-3809655/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...