mac

Rus Veritabanında Görülen Üç Yeni Mac – Yakında Piyasaya Sürülüyor

Avrasya Iktisat Komisyonu’nun veri tabanında, iki masaüstü Mac’in ve bir Apple notebook’un yakında piyasaya sürüleceğini belirten üç yeni giriş çıktı.

14 Şubat 2022’de Rus veritabanında şimdiye kadar bilinmeyen A2615, A2686 ve A2681 model numaralarına haiz üç yeni ürün ortaya çıktı. Girişler, cihazın türünü bile ayırt eder, mesela A2615 ve A2686, kişisel bilgisayar olarak adlandırılırken, A2681 model numaralı aygıt, veri tabanına taşınabilir bilgisayar olarak girilir.

Bir güncelleme için en belirgin adaylar, 27 inç iMac ve hala Intel çiplerine haiz Mac mini’dir. Peki ya dizüstü bilgisayar Mac? Tüm MacBook modelleri 2020’nin sonlarında M1, MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro’ya, Ekim 2021’de ise 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’ya geçti. Bu geçişten bu yana 13 inç MacBook Pro, eski tasarımıyla öne çıkıyor. M1 çipli 13 inç MacBook Pro’nun aynı M1 çipli 14 inçlik bir modelle değiştirilebileceğine dair söylentiler var.

Bakınız: 13 inç MacBook Pro 2022 söylentileri | Büyük iMac 2022 söylentileri | yeni Mac mini söylentileri.

Bu üç yeni Mac’in veri tabanında görünmesi, ekran analisti Ross Young’ın mini LED ekranlı bir iMac Pro ile ilgili tahminini tekrarlamasına niçin oldu – ki bunun Haziran ayına kadar piyasaya sürülmeyeceğini söylüyor. Hazirandan ilkin bir iMac Pro için kafi mini LED açık oturum olacağını düşünmüyor.

Sadece bu, ilkbaharda büyük iMac için bir güncelleme olmayacağı anlamına gelmiyor. 27 inçlik modelin ilkbaharda yeni bir iMac Pro ile yazları güncelleneceğini izah edebilir. Spring iMac, 5K Retina ekranla (yada birazcık daha büyük) sınırı olan olacaktı.

Bu yeni iMac, birleştirilmiş belleğin yanı sıra CPU, GPU ve sinir çekirdekli bir SoC olarak bir yada iki M1 Pro/Max içerebilir. Bununla beraber, Apple’ın 2021’in iPad Pro 12.9in ve MacBook Pro modellerinde bulunanlar benzer biçimde mini bir LED ekranla donatacağı nihai sürüm için çift çip seçeneğine haiz olması mümkündür. Bu nihai iMac, Apple ona başka bir adla atıfta bulunsa bile, hakikaten bir iMac Pro olurdu.

Apple, iMac Pro markasını 2017’nin sonunda tanıttı. 2021 baharında Apple, iMac Pro’yu ürün grubundan çıkardı.

Young, 31 Ocak 2022’de tedarikçilerin bu iMac Pro için lüzumlu mini LED panelleri Haziran’dan ilkin kafi oranda sağlayamamalarını önerdi:

14 Şubat tweet’inde Young, Apple’ın ekranı iPad Pro ve MacBook Pro’ya kıyasla daha azca bireysel olarak kısılabilir alanla donatacağını altını çizdi – bu da 27 inçlik bir ekran boyutu ve çoğu zaman monitörden daha büyük bir mesafe için mantıklı olurdu.

Neredeyse bir ay ilkin, aynı Avrasya Ekonomik Komisyonu’na yeni iPhone’lar ve iPad’ler kaydedildi. Bunların üçüncü nesil bir iPhone SE ve yeni bir iPad Air olduğundan şüpheleniliyor.

Bahar etkinliği büyük bir etkinlik olacak benzer biçimde görünüyor. En erken 8 Mart olan bu bahar etkinliğinin ne vakit gerçekleşebileceğine dair çeşitli tahminler var. Bakınız: Apple Bahar Etkinliği 2022 ne vakit?

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/three-new-macs-eec-database-3813446/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...