Genel

M1 Mac Kullanıcıları ‘Ekran Koruyucu Hatası Tarafından Kilitlendi’

Apple’ın en yeni nesil M1 donanımlı Mac’leri sürekli olarak olumlu eleştiriler aldı, ancak mükemmel değiller. Apple’ın bir düzeltme üzerinde çalıştığı harici monitörlere bağlanma ile ilgili sorunlar yaşandı ve şimdi MacRumors’a göre bilinmeyen sayıda kullanıcı ekran koruyucuyla ilgili tuhaf ve sinir bozucu bir sorunla karşılaştı.

Hızlı Kullanıcı Değiştirme yazılımı özelliğiyle ilgili bir sorunda, M1 Mac’lerin sahipleri, ekran koruyucunun bazen beklenmedik şekilde etkinleştirildiğini ve ardından fareye dokunma veya klavyeye basma şeklindeki normal yöntemle masaüstüne dönmelerini engellediğini fark ediyor.

İşte diğer yerlerin yanı sıra Apple forumlarında tartışılan hatanın bir videosu:

Mac’i tekrar kullanabilmek için, ya kapağı kapatmanız ve ardından tekrar açmanız gerekir – M1 donanımlı Mac mini değil, MacBook Air veya MacBook Pro kullandığınızı varsayarak – güç tuşuna basın veya girin Alt + Command + Q kısayolu.

Sistem Tercihlerinde ekran koruyucuyu kapatmak yardımcı olmaz, ancak Hızlı Kullanıcı Değiştirme’yi kapatarak sorunu aşmak mümkündür. Umarım hata şu anda beta testinde olan macOS Big Sur 11.2’de giderilecektir.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...