Genel

iMac Tamiri ve Fiyat Listesi

iMac, Apple’ın masaüstü bilgisayarıdır. Diğer bütün cihazlarında olduğu gibi bu cihazında da kaliteden taviz vermemiştir. Kendine ait işletim sistemiyle nerdeyse sorunsuz çalışan iMac’ler aynı zamanda çok pahalıdırlar. Diğer bilgisayarlara göre 2 katına kadar fiyat farkı olabilmektedir. Durum böyle olunca bozuk veya kırık iMac’leri tamir ettirmek size para tasarrufu sağlayacaktır. Bu kadar pahalı cihazları çöpe atmak yerine tamir ettirip satabilir veya kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu ürünleri tamiri de diğer cihazlara göre pahalı olsa bile sıfırını almakla kıyaslayınca size büyük paralar kazandıracaktır. iMac tamiri çok hassas bir işlemdir. Tamir sırasında dikkatli olunmalıdır. Cihazınızı kesinlikle uzman kişilere emanet etmelisiniz. Kendiniz müdahale etmemelisiniz. Cihazınızı kendiniz tamir etmeye çalıştığınızda daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle güvenli ve tecrübeli bir tamirciden destek almak daha doğru olacaktır.

imac-ekran-tamiri
imac-ekran-tamiri

Ekranda Sorun Yaşıyorsanız

iMac‘de ekran kırılmaları, ekranda çatlaklar oluşması, gölge şeklinde karartı olması meşhurdur. Ekranlar incecik cam ve filmden oluştuğundan bırakın yere düşürmeyi ufacık bir darbe bile alsa ise kırılabilir. Bu durumda yapacağınız tek şey ekran değişimi işlemidir. Ekran değişimi için önce ön cam çıkartılır. Bu işlem sonunda LCD ekrana ulaşılır. LCD ekran sökülerek değişim yapılır. Ön cam üzerinde herhangi bir kırık ve çatlak yoksa geri takılır. Herhangi bir kırık veya çatlak olması durum da ise LCD ekran ile birlikte ön cam değişimi de yapılır. Değişimler sırasında yan sanayi ürün kullanılmamaya dikkat edilmesi gerekir. Ucuz ürün kullanımı kısa zaman içinde tekrar sorun yaşamanıza neden olur. Bu nedenle tamircinizden orijinal parçalar kullanmasını isteyin. Cihazda orijinal parça kullanılmaması durumunda sistemsel sorunlar ortaya çıkabilir.
iMac Anakart Tamiri Nasıl Yapılır?

iMac anakart tamiri profesyonellik ve tecrübe gerektirir. Bunun için kesinlikle bilgisayarı kendiniz açmamalısınız. Ayrıca cihazınızın garanti süresi mevcutsa ve siz veya Apple yetkilisi dışında biri cihazınızı açarsa garantiden çıkar. Ondan sonraki her işleminiz için para ödemeniz gerekmektedir. Anakart üzerindeki çiplerden ses entegresi, kablosuz ağ çipi, güç entegresi ve daha birçok yardımcı elemanlar mevcut. Deneyimli bir teknisyen anakartın üzerinde hangi çipte ne sorun var anlayabilir. Başka bir fonksiyonuna zarar vermeden sorunu çözebilir. Anakartınızda problem olduğunu düşünüyorsanız iMac tamiri için profesyonel kişilerden yardım istemelisiniz. Böylelikle büyük maddi kayıpları önlemiş olursunuz. Tecrübeli ve teknik elemanlardan destek alarak cihazınızın kısa sürede onarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede cihazınız daha sağlam olacak ve tekrardan bozulma gibi bir durum olmayacaktır.

aple imac tamiri
aple imac tamiri

iMac Tamiri Ne Kadar Sürmektedir?

Cihazınızda bulunan soruna göre tamir süresi değişmektedir. Tamir süresini sadece cihazda bulunan sorun değil aynı zamanda firmanın elinde yedek parça olup olmaması, gereken yedek parçanın yurtdışından getirilip getirilmeyeceği ve firmanın yoğunluk durumu gibi etkenler belirlemektedir. Genellikle anakart tamiri 1-3 hafta sürer ancak bazı durumlarda daha uzun ya da belirtilen sürenin daha öncesinde işlemleri bitmiş olabilmektedir. Ekran probleminiz varsa bu süre çok daha kısadır. Yedek parça firmanın elinde varsa tamir süresi 1 saate kadar düşmektedir. Eğer yedek parça ellerinde yoksa 1 haftaya kadar uzayabilmektedir. iMac tamiri sorununuza, yedek parça durumuna, şirketin yoğun olup olmamasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu tip cihazlar ithal olduğu için parçalarda dışardan gelmektedir. Sorun çok nadir bulunan parçada ise tamir süresi uzayabilir. Tamir süresi bu nedenle sorunun olduğu parçaya göre değişiklik göstermektedir.

imac-ekran-tamiri-destekapple
imac-ekran-tamiri-destekapple

Cihaza Sıvı Dökülürse

iMac’inize sıvı dökülmesi durumda öncelikle cihazınızın tüm elektrik bağlantılarını kesmelisiniz. Elektrik bağlantısı haricinde başka cihazlarla olan bağlantılarını da söktükten sonra hemen emici bir bez ile güzelce kurulamalısınız. Daha sonra cihazı iMac tamiri yapan yetkili bir servise götürmelisiniz. İlk başta sorun yokmuş gibi görünse bile daha sonradan tutukluklar ve kısa devre gibi problemler meydana gelebilir. Bu sebeple zaman kaybetmeden bir uzmana başvurmak maddi kaybınızı azaltacaktır. Yetkililer kontrolleri yaptıktan sonra cihazınızı güzelce temizleyeceklerdir. Temizleme sırasında saf alkol kullanılır. Daha sonra anakartta veya cihazın herhangi bir bölümde kısa devre, yanık gibi problemlerin oluşup oluşmadığına bakacaklardır. Sorunlar giderildikten sonra cihazınız kapatılarak size teslim edilecektir. Cihazınıza sıvı değmesi halinde doğru adımlar anında uygulandığı takdirde daha az sorun yaşanacaktır.

Fiyat Listesi

MacBook Pro Garanti kapsamı dışında
16 inç MacBook Pro 1339 TL
15 inç Retina ekranlı MacBook Pro 1339 TL
13 inç Retina ekranlı MacBook Pro 1339 TL
15 inç MacBook Pro 869 TL
13 inç MacBook Pro 869 TL
17 inç MacBook Pro (klasik) 1199 TL
MacBook Air Garanti kapsamı dışında
13 inç MacBook Air 869 TL
11 inç MacBook Air 869 TL
MacBook Garanti kapsamı dışında
12 inç MacBook 1339 TL

Fiyatlandırma ve koşullar diğer servis sağlayıcılarında farklılık gösterebilir. Tüm fiyatlar Türk lirası (TL) cinsindendir ve fiyatlara KDV dahildir.

Aksesuarlar

Apple markalı aksesuarlar Apple garantisi kapsamındadır. Garantimiz normal kullanımdan dolayı eskiyen pilleri kapsamaz. Aksesuarınızın pili boşalmış durumdaysa ve garantinizin süresi dolduysa aksesuarınızın pilini ücret karşılığında değiştirebilirsiniz.


Ürün
Aksesuar pili servisi
Magic Keyboard 195 TL
Sayısal Tuş Takımlı Magic Keyboard 195 TL
Magic Mouse 2 195 TL
Magic Trackpad 2 195 TL

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...