Genel

Ayrıştırıcıyı Yasakladıktan Sonra Apple, Telgrafı da Yasaklamadığı İçin Dava Açtı


screenshot

Apple, bazı aşırı sağcıların ayaklanma fantezilerini şımartmak için kullandıkları Parler’ı App Store’dan indirdiği için eleştirildi. Ancak diğerleri, Apple’ın yeterince ileri gitmediğini düşünüyor ve hala App Store’da bulunan Telegram’da nefret ve ajitasyonun da geliştiğini savunuyor.

AppleInsider tarafından hazırlanan bir rapora göre, Büyükelçi Marc Ginsberg ve Coalition for a Safer Web (CSW), Apple’a karşı Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesinde Pazar günü bir dava açtı. Dava, “Apple’ın Telegram’ın halkın üyelerini sindirmek, tehdit etmek ve zorlamak için kullanıldığına dair bilgisine rağmen” Telegram’ın App Store’dan indirilebileceğini savunuyor.

Ginsberg, geçtiğimiz Temmuz ayında Apple CEO’su Tim Cook’a gönderdiği bir mektupta Telegram’ın “aşırılık yanlısı şiddete” karıştığını ve bu nedenle artık bir platforma sahip olmaması gerektiğini belirtti. CSW, Telegram’ı “Rus hükümeti ve bağlı Neo-Nazi ve beyaz milliyetçi gruplar için ABD ve Avrupa’da yanlış bilgi ve ırksal bölünme eken bir iletişim kanalı” olarak görüyor.

Dava, Apple’ı Telegram’ı App Store’un kullanım koşullarının ihlalleri açısından daha yakından kontrol etmeye ve potansiyel olarak Parler’a karşı yaptığı gibi benzer önlemler almaya zorlamayı amaçlıyor.

CSW, kendisini sosyal medyada terör içeriklerini yasaklamayı hedefleyen “partizan olmayan kar amacı gütmeyen bir örgüt” olarak resmetmektedir.

Macwelt’

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...