Genel

Sohbetlerinize WhatsApp Web Üzerinden Erişme

Sohbetlerinize WhatsApp Web Üzerinden Erişme WhatsApp üzerinden bir mesaj gönderebilmenizin yanı sıra WhatsApp web üzerinden de konuşmalarınıza erişim sağlayabilirsiniz. WhatsApp web ile internet üzerinden erişilebilir. Hesaplarınızı diğer cihazlarla da senkronize edebilirsiniz. Ayrıca sohbetlerinizi arayabilir ve hatta bir QR kodunu tarayabilirsiniz.

web sürümünün karşılanması

destekapple web whatsapp com

WhatsApp‘ın web sürümünü kullanma kolaylığı. Çalışan bir mobil uygulamanız olduğunu varsayarsak, bu sadece WhatsApp web sitesine gidip oturum açma yasağıdır. Uygulama, tarayıcınızda otomatik olarak başlar. Bunu okuduktan sonra, gitmeye hazırsın.

Uygulamanın Bilgisayar sürümü, özelliklerden sadece birkaçını önlemek gerekirse, klavye kısayollarını ve bildirimleri yürütmek için aslında oldukça sağlamdır. Ayrıca, web sürümü İnternet bağlantısı olmadan da kullanılabilir, böylece hareket halindeyken de mesaj alabilir ve gönderebilirsiniz.

Çoklu cihaz beta özelliği, WhatsApp mesajı çeşitlilerinize geçmişten ayırmanın mükemmel bir izlenimi. Bu özelliği kullanarak, dört adede kadar farklı cihaz bağlayabilirsiniz ve her cihaz 14 gün sonra otomatik olarak oturumu kapatacaktır. Ancak, bu özelliğin iPhone’larda veya tabletlerde çalışmayacağını bilmelisiniz. Ayrıca, her zaman en uygun çözüm değildir.

Uygulamanın web sürümü, WhatsApp web dilinde ücretsiz olarak indirilebildiği için çoğu kullanıcı için en iyi seçimdir. Ayrıca, çalıştırma mobil sürümünün kullanılmadan önce suları test edilmesi harika bir yol.

Uygulamanın web sürümü yeterince iyi bir özellik, ancak mobil sürümle aynı kişisel gelişime sahip değil. Ayrıca görüntülü aramaları, canlı konum izlemeyi veya harita paylaşımını desteklemez.

QR kodunu tarama

WhatsApp web QR kodunuzu yüklemek, bazı kullanıcılar için zorlu bir iştir. Bunun için birçok nedeni vardır. Tarayıcınız, kameranız veya bir ağ sorunu olabilir.

Neyse ki, bu sorunu çözmenin yolları var. Hızlı bir web araması yapabilir, yeni bir tarayıcı kullanabilir ve hatta farklı bir telefona sahip olabilir.

QR sorununuzu çözmenin bir yolu, tarayıcınızın önbelleğini temizlemektir. Bu, tarayıcınızın daha hızlı kullanımını bekler. Önbellek, web sitelerinin daha hızlı kullanımını sağlamak için web tarayıcıları tarafından saklanan geçici bir dosyadır.

Önbelleğinizi temizleme, başlangıçta tarayıcınızı yavaşlatır, ancak eski önbelleğin yerini aldığında tekrar hızlanırsınız. Benzer şekilde, tarayıcı ayarlarınızı da iyi bir fikirdir.

QR kod probleminizi ortaya çıkarmak için yapabileceğiniz bir diğer şey de birlikten kamera merceğini temizler. Bu önemli, çünkü kirli lensler kameralarınızın QR kodlarını taramasını engelleyebilir. QR kodunuzun ekranınızda doğru şekilde çerçevelendiğinden emin olmanız da önemlidir.

iPhone kullanıyorsanız Ayarlar’a dokunmanız gerekir. Ayrıca Ayarlar’a yapabilir, Bağlı Cihazlar’a dokunabilir ve bağlı cihazları kaldırabilirsiniz.

Bir Android cihaz kullanıyorsanız, WhatsApp uygulamasını açmanız gerekir. Uygulamayı açtıktan sonra, ekranın sağ üst köşesindeki seçenekler düğmesine dokunmanız gerekecek.

sohbetleriniz aranıyor

İster arkadaşlarınızla, ister ailenizle veya iş arkadaşlarınızla sohbet ediyor olun, sohbetlerinizde paylaşılan içeriği görüntülemek için Whatsapp web arama özelliğini kullanabilirsiniz. Özellik hem mobil hem de masaüstü cihazlarda kullanılabilir.

Arama özelliği kişileri, mesajları, GIF’leri ve belgeleri aramanıza olanak tanır. Okunmamış mesajlarınız olup olmadığını veya listenize yeni eklenen kişiler olup olmadığını öğrenmek için kullanabilirsiniz. Hatta hesabınıza yeni cihazların bağlı olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Arama özelliği, bireysel sohbetler, gruplar ve arşivlenmiş sohbet dizileriyle çalışır. Web bağlantılarını aramak için de kullanabilirsiniz. Arama çubuğu, sohbetinizin üst kısmında görünür. Aramak istediğiniz kelimeleri yazabilir veya arama butonuna tıklayabilirsiniz. Bir tarih seçmek için takvim simgesine de dokunabilirsiniz. Arama sonuçları, eşleşen arama terimine göre listelenir.

Arama özelliği hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir. Veritabanını cihazınızın sd kartında da arayabilirsiniz. Verileri telefonunuzun hafızasında tutmak istemiyorsanız, veri tabanını silmek için bir dosya yöneticisi kullanabilirsiniz. Verilerinizi başkalarından gizlemek için gizlilik ayarlarınızı da değiştirebilirsiniz.

Videoları, GIF’leri, bağlantıları ve belgeleri aramak için Gelişmiş Arama özelliğini de kullanabilirsiniz. Ayrıca belirli kelimeler içeren sohbetleri, kişileri ve mesajları da arayabilirsiniz.

Uçtan uca şifreleme

WhatsApp web için uçtan uca şifreleme kullanmak, gizliliğinizi korumanın harika bir yoludur. Gönderdiğiniz mesajların, yalnızca hedeflenen alıcıların görebilmesi için şifrelenmesini sağlar. Bu, WhatsApp’ın onları okuyamayacağı anlamına gelir.

Ancak, WhatsApp’ın web sürümünü kullanmanın riskleri vardır. Bunun nedeni, uygulamanın üçüncü taraf uygulama mağazaları tarafından kötü amaçlı yazılımlara karşı test edilmemesidir.

Uygulamanın yedeklemenize erişimi olmadığını da unutmamak önemlidir. Şifreleme anahtarı yalnızca alıcı tarafından kullanılabilir. Bu, WhatsApp’ın mesajlarınızın şifresini asla çözemeyeceği anlamına gelir.

Uçtan uca şifreleme, mesajlarınızı gizli dinleme veya bilgisayar korsanlarından koruyan bir güvenlik önlemidir. Aynı zamanda devlet kurumlarına ve telekom şirketlerine karşı önemli bir korumadır.

Uçtan uca şifreleme kullanmanın birkaç avantajı daha vardır. Bu aynı zamanda WhatsApp’ın mesajlarınızı kolluk kuvvetleriyle paylaşamayacağı anlamına da gelir.

Uçtan uca şifreleme %100 güvenli değildir, ancak bilgisayar korsanlarına karşı koruma sağlar. Suçluların şifrelenmiş uygulamaları kullanarak çok büyük miktarda özel veriyi yasa dışı bir şekilde elde ettiği durumlar olmuştur.

Uçtan uca şifreleme kullanmak sizi nefret edenlere ve devlet kurumlarına karşı korur. Ayrıca belgelerinizin güvende olmasını da sağlar.

WhatsApp kullanırken, uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmanız önemlidir. Bu, kötü amaçlı yazılımlardan korunmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, gizlilik uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için şirketle iletişime geçmelisiniz.

Gizli mod

WhatsApp Web‘de Gizli mod kullanmak, çevrimiçi etkinliğinizi gizlemenin harika bir yoludur. Bu, özellikle Google Chrome veya başka bir uyumlu web tarayıcısı kullanıyorsanız doğrudur.

Bunun nedeni, gizli modun web sitesinin verilerini saklamaması veya kullanmamasıdır. Karşılaşabileceğiniz dosyalar ve önbellekler, okuduğunuz ve gönderdiğiniz iletilerdir.

Gizli modu kullanmak için web tarayıcısını açın ve menü düğmesine tıklayın. Bu sizi ayarlar sayfasına götürecektir. Gelişmiş bölümde, Tarama Verilerini Temizle seçeneğini göreceksiniz. Bu, tüm göz atma geçmişini silmenize izin verecektir.

En iyi yanı, mesajlarınızı kimse görmeden görebileceksiniz. Tek yakalama, İnternet erişimini kaybedecek olmanızdır.

Ancak, sorunun hizmetin kendisinde olmadığından emin olmak için İnternet servis sağlayıcınıza danışmanız iyi bir fikirdir. Ayrıca, güvenlik yazılımınızın hizmeti kullanmanızı engelleyip engellemediğini kontrol edin. Öyleyse, güvenlik yazılımınızı kapatmanız gerekebilir.

Yapılacak diğer bariz şey, bildirimlerinizi kapatmaktır. Telefonunuzun veya bilgisayarınızın yanlış kişiye mesaj göndermesini istemezsiniz.

Kontrol etmenin basit bir yolu, mesajınızı bildirim merkezinde tutmaktır. Şanslıysanız, mesajın orada birkaç saniye kaldığını görebilirsiniz.

Senkronize edilecek birden fazla cihaz

Daha önce yalnızca beta sürümlerinde mevcut olan birden fazla cihazı WhatsApp hesabınıza bağlama özelliği artık herkese açık hale getirildi. Bu yeni özellikle, dört adede kadar cihaz kullanarak kişilerinize mesaj, fotoğraf ve video gönderebileceksiniz.

Özelliği etkinleştirmek için öncelikle birincil WhatsApp cihazınızı güncellemeniz gerekir. Ardından bir QR kodu taramanız gerekecek. Bu, BAĞLANTILI cihazlar bölümünü bulabileceğiniz bir menü getirecektir.

Bağlantılı Cihazlar aracı yalnızca Android ve iOS cihazlarda test edilmiştir, bu nedenle tabletlerde veya Windows ya da Mac OS tabanlı PC’lerde çalışmasını beklemeyin. Ayrıca, bağlı cihazlarda sohbetlerin silinmesini desteklememesi gibi birkaç sınırlama vardır.

Şu anda, sohbet görüşmelerini sabitlemenin veya bağlantı önizlemelerini bağlı bir cihaza göndermenin bir yolu yoktur. Ancak, yardımcı cihazınızın sohbet geçmişini görüntülemenin bir yolu vardır.

Birincil cihazınızın elektrik kesintisi yaşaması durumunda mesajlarınıza erişmeye devam edebilirsiniz. Refakatçi cihazınız mesajlarınızın şifresini çözebilir ve mesajlarınıza erişebilir. Ayrıca refakatçi cihazınız akıllı telefon olmadan da sesli görüşme yapabilecek. Bu özellik hem Android hem de iOS cihazlarının kullanıcıları tarafından kullanılabilecek, ancak WhatsApp aynı anda en fazla dört yardımcı cihazı destekleyecektir.

Bağlantılı Cihazlar özelliği, canlı konumu desteklemez. Ancak, bu özelliğin test edilmeye değer olmasının ana nedenlerinden biri budur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...