iPad

iPhone ve Mac Güncellemeleri Ciddi Webkit Güvenlik Açığıyla Mücadele Ediyor

Pazartesi günü Apple, iPhone, iPad ve iPod touch, Mac ve Apple Watch için bir dizi hata ve güvenlik düzeltmesi gönderdi. Tüm güncellemeler, Safari tarayıcısı tarafından kullanılan işleme motoru olan Webkit’te ciddi bir güvenlik açığı olarak tanımlanan şeyi ele alıyor.

iOS 14.4.1 ve iPadOS 14.4.1 şu anda mevcuttur ve Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidip ardından talimatları izleyerek indirilebilir. Bir iPhone’u nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

(Güvenlik açığı muhtemelen iOS 14.5 ve iPadOS 14.5’in sonraki beta sürümlerinde de ele alınacaktır.)

macOS Big Sur 11.2.3 aynı güvenlik açığını giderir ve şu anda da mevcuttur. Mac sahipleri Sistem Tercihlerine gitmeli ve Yazılım Güncelleme seçeneğini seçmelidir. Bir Mac’i nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

MacOS Big Sur’un daha eski bir sürümünden güncelleme yapıyorsanız, 11.2.2 sürümünün, MacBook Pro (2019 veya üstü) ve MacBook Air (2020 veya üstü) bağlantı kurulduğunda hasar görmesine neden olabilecek bir hatayı düzelttiğini belirtmek gerekir. üçüncü taraf üreticilerin belirli hub’ları.

Son olarak, watchOS 7.3.2, Apple Watch’taki güvenlik açığını düzeltir. Güncellemeyi yüklemek istiyorsanız, yerleşik güncelleme işlevini kullanın veya iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasını başlatın ve Genel> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. Güncellemeyi yüklemeniz için pil seviyesinin en az% 50 olması gerektiğini unutmayın.

Bir Apple Watch’ta watchOS’u nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

{

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...