iPhone

Apple’ın iPhone 12 mini’yi sonlandırmak istediği bildirildi

Apple, 2020 sonbaharında standart boyutlu modele ek olarak bir iPhone 12 mini sunduğunda, bazı kullanıcılar muhtemelen bir şişe köpüklü şarap açtı: Yıllardır belirli bir hedef grup kullanışlı bir formatta Apple akıllı telefonlarını kaçırıyordu. Şimdi, Apple’ın küçük iPhone için üretim planlarını yeniden düşündüğüne dair söylentiler var. JP Morgan analisti William Yang, mevcut duruma ilişkin değerlendirmesinde bu söylentilere değiniyor.

Görünüşe göre Apple, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max gibi daha pahalı cihazlara geçiş yaparak iPhone 12 ve iPhone 12 mini üretimini sırasıyla 9 milyon ve 11 milyon azaltmak istiyor. Çince web sitesi Sürücülerim aracılığıyla.

Son finansal sonuçlar konferans görüşmesinde Tim Cook ve Luca Maestri, Apple’ın iPhone 12 Pro ve Max sürümüne olan talebi hafife aldığını doğruladı. Çevrimiçi Apple Store’larda bulunan birimler, mini model için yalnızca yarına kadar beklemeniz gerektiğini, ancak iPhone 12 Pro için yaklaşık bir hafta beklemeniz gerektiğini ve bu satışların başlamasının üzerinden üç aydan fazla olduğunu gösteriyor. Bu nedenle Apple’ın daha az popüler olan modelleri en çok satanlar lehine ölçeklendirmesi şaşırtıcı değil.

Analistlere göre, iPhone 12 mini’nin bataryası, alıcıların ondan uzak durmasının ana nedeni. Apple, daha küçük kasaya sığdırmak için pilin boyutlarını da küçültmek zorunda kaldı, bu da pil ömrünün kısalmasına neden oldu.

Buna rağmen üreticinin iPhone 13 için aynı dört modeli planladığı söyleniyor, bu nedenle mini seriye devam edilecek. Apple’ın 2021’in ikinci çeyreğinde iPhone 12 mini’nin üretimini gerçekten tamamen durdurup durdurmayacağı henüz belli değil.

Bir iPhone 12 mini veya başka bir iPhone 12 modeli satın almak istiyorsanız, en iyi iPhone 12 fırsatlarını içeren derlememize bir göz atın.

Macwelt’ Karen Haslam tarafından tercüme.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-discontinue-iphone-12-mini-3801504/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...