iPhone

iPhone 13 ‘iPhone 12 ile Aynı Maliyete Sahip Olacak’

Önümüzdeki ay iPhone 13’e geçmeyi planlayanlar için iyi haber: Bu, bankayı batırmayacak (iPhone 12’den daha fazla).

TrendForce, bu sonbaharın iPhone modellerindeki yeniliklerin “son araştırmalarına” dayalı bir liste hazırladı. Özellikler veya tasarım hakkında yeni söylentiler olmasa da, analist firmanın daha güçlü bir işlemci gibi yeni özelliklerin eklenmesine rağmen fiyatların iPhone 12’ye benzer olmasını beklemesi biraz ilgi çekici olabilir. kameralar ve daha büyük bir pil. TrendForce, bunların “önemli donanım yükseltmeleri” olduğunu düşünmüyor.

“Perakende fiyatlarına gelince,” diye yazıyor şirket, “en son modeller önemli donanım yükseltmeleri ile gelmediği için, Apple’ın üretim maliyetlerini etkin bir şekilde kontrol edebildiği varsayıldığında, iPhone 13 serisinin iPhone 12 serisine benzer kalması bekleniyor. Bu agresif fiyatlandırma planının bir sonucu olarak, iPhone sevkiyatı art arda iki yıl boyunca büyüme yörüngesini sürdürecek.”

Bir hatırlatma olarak, işte mevcut modellerin başlangıç ​​fiyatları:

  • iPhone 12 mini: 699 £/699 $
  • iPhone 12: 799 £/799 $
  • iPhone 12 Pro: 999 £/999 $
  • iPhone 12 Pro Max: 1.099 £/1.099 $

Belli bir oranda varyasyon mümkündür: TrendForce’un potansiyel bir sorun olarak bahsettiği üretim maliyetlerinin yanı sıra döviz piyasalarında dalgalanma olabilir. Ancak yeni telefonlar için ödemeyi bekleyebileceğimiz miktar bu kadar gibi görünüyor.

TrendForce’a göre, yeni iPhone modelleri önceki söylentilere paralel olarak Eylül ayında satışa çıkacak. Şu anda cihazların 14 Eylül’de piyasaya sürülmesini ve bundan bir ila iki hafta sonra mağazalarda görünmesini bekliyoruz.

Yaklaşan iPhone modelleri hakkında daha fazla söylenti okumak istiyorsanız, düzenli olarak güncellenen iPhone 13 haber merkezimize gidin (yine de yeni telefonun henüz iPhone 12 olarak adlandırılabileceğini unutmayın). Mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapmak istiyorsanız, en iyi iPhone fırsatları kılavuzumuzda en son tekliflere ve en düşük fiyatlara göz atın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-cost-same-iphone-12-3807457/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...