Apple

Apple TV+ Gizlilik İçin En İyi Seçimdir, Rapor Bulguları

Apple’ın TV+ video akışı abonelik hizmeti, Netflix ve Disney+ gibi rakiplerinden çok daha az film ve TV şovu sunduğu için neredeyse iki yıl önce lansmanından bu yana yoğun bir şekilde eleştirildi. Ancak yeni bir rapor, TV+’ın bu alana öncülük ettiği bir alan buldu.

Akış Uygulamalarının ve Cihazlarının Gizliliği: Bizi İzleyen TV İzlemekCommon Sense Media’nın bir raporuna göre, mahremiyete odaklanırsanız Apple TV+ rakiplerinin çoğunu yener.

Apple’ın hizmeti, kullanıcıların verilerini korumak için genel bir Geçer işareti ve “Apple, kullanıcıların verilerini üçüncü taraflara satmadıklarını, hedefli reklamlar göstermediklerini ve kullanıcıları internetteki diğer uygulamalarda ve hizmetlerde takip edin.”

%79’luk bir puan ve Geçer, çalan bir onay gibi görünmeyebilir, ancak değerlendirilen tüm hizmetlerin en iyi birleşik performansıdır. Diğer dokuzunun tümü Geçer yerine Uyarı notu aldı ve sekizine %68 (Disney+) ile %46 (Netflix) arasında değişen çok daha düşük sayısal puanlar verildi.

(Biraz) daha yüksek sayısal puan alan tek hizmet, %81 olarak derecelendirilen YouTube TV oldu. Ancak rapor yazarları, bunun daha iyi politikalardan ziyade daha fazla şeffaflığa bağlı olduğunu açıkça belirttiler – aslında YouTube’un politikalarının aslında daha kötü olduğunu söylediler.

Yazarlar, “YouTube TV, turuncu bir Uyarı derecesi ile bile en yüksek toplam sayısal puanı aldı”, çünkü Google TV’nin bazı daha kötü gizlilik uygulamalarına girmesine rağmen daha şeffaf bir politikası olduğunu açıkladı.

Özellikle YouTube TV, tümü Apple TV+ için Hayır olan hedefli reklamların kullanımı, üçüncü taraf izleme, kullanıcı izleme ve reklam profilleri hakkındaki sorulara Evet yanıtı verdi.

İşte on hizmet için genel derecelendirmeler. Sıralama raporda sunulduğu gibidir; Göreceğiniz gibi, muhtemelen Apple’ın Pass derecesine gereken krediyi vermek için katı bir sayısal sıra izlemiyor.

  • Apple TV+: %79 (Başarılı)
  • YouTube TV: %81 (Uyarı)
  • Disney+: %68 (Uyarı)
  • Paramount+: %65 (Uyarı)
  • HBO Maks: %63 (Uyarı)
  • Tavuskuşu: %59 (Uyarı)
  • Amazon Prime Video: %57 (Uyarı)
  • Discovery+: %54 (Uyarı)
  • Hulu: %53 (Uyarı)
  • Netflix: %46 (Uyarı)

Raporun tamamını okumak için buraya tıklayın. Yaptığınız şeylerin dökümü için Yapabilmek Apple’ın yayın hizmetinde izleyin, Apple TV+’da Neler Var? bölümünü okuyun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-tv-plus-privacy-3808277/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...