iPhone

iPhone 13 Daha İyi Pil ve Daha Hızlı 5G Getiriyor

Bugün, bu yılki yeni iPhone için gelecek olan iki özelliğin haberini aldık. Birincisi: geliştirilmiş 5G ve ikincisi: daha iyi bir pil.

Şu anda yalnızca ABD’deki iPhone 12 kullanıcıları, 5G bağlantısının daha hızlı sürümü olan mmWave’i kullanabiliyor.

Ancak, Macrumors’un bahsettiği DigiTimes’ın yeni bir raporuna göre: Bu yılki iPhone modellerinin “yüzde 50’sinden fazlası” mmWave için destek alacak.

Analist Ming-Chi Kuo daha önce, bu sonbaharda iPhone’ların piyasaya sürülmesiyle mmWave desteğinin daha fazla ülkede sunulacağını iddia etmişti. Kanada, Avustralya ve Japonya ile Avrupa’daki bir dizi ülke, standardı desteklemek için ABD’ye katılacak. Nisan 2021’de iPhone 13’ün ‘daha hızlı 5G’yi destekleyeceğini’ bildirmiştik.

mmWave için teorik maksimum hız saniyede 1-2 gigabit’tir ve bu, Sub-6GHz olarak adlandırılan saniyede 100-400 megabit ile karşılaştırılabilir. Öte yandan, ikinci teknoloji, büyük şehirlerin dışındaki kullanıcıların yararına olan daha uzun bir menzile sahiptir.

Daha hızlı 5G harika bir haber, ancak 2021’de iPhone’a geleceği söylenen tek yeni özellik bu değil. Tanınmış Apple sızıntısı l0vetodream’den bir Twitter gönderisine göre, bu sonbaharın iPhone’u daha yüksek kapasiteli pillere sahip olacak, bu da daha uzun süre anlamına gelmesi gerekiyor pil ömrü.

En üst model olan iPhone 13 Pro Max (bizim varsayıyoruz) – iPhone 12 Pro Max için 3.687 miliamper saat ile karşılaştırılabilecek 4.352 miliamper saat kapasiteli bir pile sahip olduğu söyleniyor.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro ise iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’da 2.815 miliamper saatten bir artışla 3.095 miliamper saatlik pil alacak.

iPhone 13 Mini iOS, iPhone 12 Mini için 2,227 miliamper saat ile karşılaştırılabilecek 2,406 miliamper saatlik bir pil alacak şekilde ayarlandı. Apple’ın kullanmayı beklediği Qualcomm Snapdragon X60 5G modemin daha az güç gerektirdiğinin söylenmesi ilginç.

Apple, her geçen yıl ürünlerini daha ince ve daha hafif hale getirme alışkanlığına sahip, ancak daha büyük pillere yaptığı yatırımla bu sefer tam tersini görebiliriz. Apple’ın biraz yerden tasarruf etmesi mümkün olsa da, örneğin, SIM kartlar ana karta entegre edilebilir.

Daha fazla bilgi için iPhone 13 hakkında bildiğimiz her şeyi okuyun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-battery-5g-3805192/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...