iPhone

2021 iPhone: Ekranın Altında Dokunmatik Kimlik ve Yıldırım Bağlantı Noktası Yok


screenshot

Apple, 2021 iPhone’un bir prototipini tamamen test ediyor ve bir Bloomberg raporuna göre ekranın altında bir parmak izi okuyucusu var.

Face ID’nin yerini almak yerine, bu iPhone’un kilidini açmak için ek bir yöntem olacaktır. Alternatif olarak şifre kullanılabilir.

Ancak rapora göre Touch ID’nin bu yılki iPhone modellerinde geri dönüp dönmeyeceği henüz belli değil.

Raporda ayrıca, Apple’ın bu sonbaharda en azından bazı iPhone modellerinde Lightning bağlantı noktasını kaldırmayı ve bunun yerine tamamen kablosuz şarj işlemine güvenmeyi tartıştığı belirtiliyor. Yukarıdaki gibi, bu stratejiye henüz karar verilmedi.

Bloomberg, daha önce belirtildiği gibi iPhone 13’ün küçük bir güncelleme olacağını da belirtiyor. Bloomberg’e göre, bu bir “S-yükseltmesi”, yani biraz daha az haber içeren bir yıl olarak kabul edilir.

Rapor ayrıca, 2022’den önce bunu görme ihtimalimiz düşük olsa da, Apple’ın katlanabilir bir telefon üzerinde bazı erken çalışmalar yaptığını gösteriyor.

Analist Ming Chi Kuo, Bloomberg raporunun çıktığı sırada yatırımcı rehberini yayınladı ve bu raporda, üst düzey 2021 iPhone’ların Apple Insider aracılığıyla bir “buhar odası termal sistemi” kullanacağını söyledi.

Görünüşe göre bu termal sistem, yeni çıkacak yüksek kaliteli iPhone’ların daha güçlü bilgi işlem gücü ve daha hızlı 5G ile eşleşmesi için bir gereklilik. Bu sistem, Apple tarafından “agresif bir şekilde” test edilmektedir.

Buhar odası soğutma teknolojisi, bir cihazı ağır stres altında daha soğuk tutmak için tasarlanmıştır. Kuo, Apple’ın bu teknoloji için yüksek gereksinimlere sahip olacağını öngörüyor, ancak üst düzey modellerin bunu benimsemesini bekliyor. Samsung, Razer ve LG’nin akıllı telefonları zaten buhar odası termal sistemini kullanıyor.

2021 iPhone merkezimizde iPhone 13 (veya iPhone 12’ler) hakkında bildiğimiz her şeyi öğrenin.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/2021-iphone-touch-id-lightning-3800541/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...