iPhone

iPhone 13 Daha Hızlı ve Daha Güvenilir Wi-Fi 6E’yi Destekleyecek Daha Fazla Kanıt

Tayvanlı endüstri haber sitesi DigiTimes’ın en son raporuna göre, bu sonbaharın yeni iPhone modelleri yeni Wi-Fi 6E kablosuz standardı için destek içerecek.

Site, sektör kaynaklarına atıfta bulunarak “Apple, Wi-Fi 6E teknolojisini bu yıl için yeni iPhone’larına dahil etmeye hazırlanıyor” dedi ve “teknolojinin 2022’de hem iOS hem de Android akıllı telefonların standart bir özelliği haline gelmesi bekleniyor.”

Wi-Fi 6E, son iki iPhone neslinin zaten desteklediği Wi-Fi 6’ya benzer. Ancak, bant genişliğini artırması ve parazit riskini azaltması gereken 6Hz bandıyla ekstra E uyumluluğu ekler – veya ‘genişler’, dolayısıyla ekstra E – uyumluluğu.

Bazı akıllı telefonlar zaten Wi-Fi 6E’yi destekliyor (Samsung ve Xiaomi, sırasıyla Galaxy S21 Ultra ve Xiaomi Mi 11 Pro ile bu konuda öncüydü) ve piyasadaki amiral gemisi telefonların çoğunluğunun teknolojiyi desteklemesi sadece bir zaman meselesi. Apple, 5G’de olduğu gibi geride kalma riskini almak istemiyor, ancak iPhone 12 satışları ve iPhone 13’ün öngörülen satışları, o pazara girdikten sonra kaybedilen zamanı telafi ettiğini gösteriyor.

Tabii ki, 5G’nin doğru ağ altyapısına erişim gerektirdiği gibi, Wi-Fi 6E’den en iyi şekilde yararlanmak için uyumlu bir yönlendiriciye ihtiyacınız olacak. Netgear Nighthawk RAXE500 bir olasılıktır.

Bu arada, DigiTimes, Apple’ın 2021’in sonundaki iPhone’larına Wi-Fi 6E desteği ekleyeceğini tahmin eden ilk çıkış değil. Barclays analistleri tahmini Ocak ayı kadar uzun bir süre önce yaptılar.

En son dedikoduları iPhone 13 haber merkezimizde yakalayın. Sonbaharı beklemek istemiyorsanız, şu anda en iyi iPhone fırsatlarını içeren bir toplu pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-wifi-6e-3806643/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...