iPhone

iPhone 14 ‘Yeni Süper Hızlı 5G Modemi Alacak’

Son rapora göre, Apple muhtemelen Qualcomm’un yeni güncellenen Snapdragon X65 5G modemini 2022’nin yeni iPhone modellerinde kullanacak. Bu, bileşen tarafından sunulan iyileştirilmiş performans ve diğer faydalar nedeniyle önemlidir.

Snapdragon X65, dünyanın bu işareti aşan ilk 5G modemi olan 10Gb / s’ye varan hızlar sunuyor. Bu açıkça, Wi-Fi’dan uzaklaşırken web sayfalarının daha hızlı yüklenmesi anlamına gelir.

Ancak Snapdragon X65’in başka avantajları da var. En büyük avantajlarından biri, mmWave ve sub-6GHz’i aynı anda kullanmanıza olanak vermesidir, bu da yüksek hız ve uzun menzilin optimal bir kombinasyonu anlamına gelir.

mmWave, iki 5G standardından daha hızlı olanıdır ve iPhone 12’de sunuldu. Ancak, bu yalnızca ABD’de uygulandı, İngiltere’deki ve diğer yerlerdeki kullanıcılar 6GHz’in altına güvenmeye bırakıldı. İPhone 13’te beklenen yükseltmelerden biri, mmWave’in çok daha fazla ülkede piyasaya sürülmesidir.

Çip ayrıca öncekilerden daha az enerji tüketiyor. Qualcomm, bu özelliği güç verimliliği artıran bir teknik olan UE Destekli Bilgi olarak adlandırır. [which means] cihaz ve baz istasyonu artık, belirli devam eden uygulama veya içerik için ağ kaynaklarını optimize etmek için taşıyıcı sayısı, tahsis edilen bant genişliği, katmanlar ve termal performans gibi çeşitli bağlantı parametrelerini dinamik ve verimli bir şekilde yönetmek için kritik bilgileri değiş tokuş edebilir. “

Bu da iPhone 14’te pil ömrünün artmasına neden olabilir, ancak bu görülmeye devam ediyor: mühendisler yeni özellikler uygulayarak veya özellikleri yükselterek güç taleplerini artırmaya karar verirse, pil teknolojisindeki gelişmeler her zamanki gibi ortadan kalkabilir.

Qualcomm’un Snapdragon modemleri iPhone 12’de (yani X55 modeliydi) kullanıldı ve iPhone 13’te (X60) ve iPhone 14’te X65’te de kullanılacak. Bununla birlikte, Apple hala uzun vadede kendi tescilli 5G modemlerini kullanır; MacRumors raporlarına göre bunun 2023’ten itibaren yürürlüğe girmesi muhtemel.

İPhone 13 haber merkezimizde bu yıl ve gelecek yıl yapılacak değişikliklerle ilgili en son söylentileri takip edin. Eylül ayına kadar beklemek istemiyorsanız (yeni telefonların muhtemelen lansman tarihi), mevcut aralıktaki en düşük fiyatı en iyi iPhone fırsatları için rehberimizde bulabilirsiniz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-14-super-fast-5g-modem-3804781/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...